Starlight

Wydawnictwo: Aramis
Starlight
snajper, zabójstwo, komandos
Marek

Tom Light jest samotnym snajperem, super - zabójcą, który przemierza dżunglę Wietnamu z noktowizorem Starlight na swoim wysłużonym karabinie 303. Jakimś sposobem przeżywa jedną zasadzkę po drugiej, podczas gdy giną ludzie z jego otoczenia. Krążą pogłoski, że Light jest "jasnowidzem", bo w swoim celowniku widzi tych, którzy mają zginąć. Kiedy Light pojawia się w bazie, żądając helikoptera do...

Kiedy Light pojawia się w bazie, żądając helikoptera do Vung Tau, żołnierze grożą buntem. Tylko Jackson, radiooperator, chce z nim porozmawiać. Chce się dowiedzieć, jak przeżyć - i chce zobaczyć twarze przyszłych poległych w dziwnym blasku noktowizora Starlight.

"Starlight" jest wstrząsającą, niesamowitą opowieścią o dwóch żołnierzach działających u kresu ludzkiej wytrzymałości, związanych dziwnym układem, który pozwoli im utrzymać się nawzajem przy życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Aramis, 1991

źródło okładki: własne

wintermute | 2016-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2016

Czytałem w czasach podstawówki i teraz chciałem ją sobie przypomnieć. Nie jest to oczywiście literatura najwyższych lotów, ale czyta się bardzo lekko. Końcówka nie powala, ale za dobrą rozrywkę, wiarygodne postaci (Labouf, Leander) daję sześć i pół gwiazdki. Plus pół gwiazdki za sentyment do czasów kiedy czytałem ją po raz pierwszy.

Zbigv | 2014-12-04

Książka rzeczywiście jest niezwykła. Łączy w sobie typowe żołnierskie losy z elementami mistycyzmu i zabobonnych wierzeń amerykańskich żołnierzy. Nie spotkałem się jeszcze z podobną konwencją, i choć lektura nie jest wybitna, to jednak przyjemnie mi się ją czytało.

Knivens | 2014-11-23

Niezła książka ale bez rewelacji. Ciekawe jest jednak pokazanie wojny z elementami fantastyki, należy się także spory plus za postaci, których charaktery odzwierciedlają nieodłączne aspekty konfliktu zbrojnego: chciwość, strach, waleczność itd.

| 2013-07-19

Dziwna książka, trochę zwariowana. Ociera się o fantasy, z całą pewnością akcja przedstawiona w niej nie jest realistyczna... Wszystko trochę wymuszone i na wyrost...

greenrabbit | 2015-04-05

ciężko oceninić, ma swój klimat - zupełnie oderwany od wyobrażenia o histori z wojny w wietnamie, i ten klimat może się podbać lub nie

Sebaass | 2015-12-17
Przeczytana: 01 stycznia 2000