Alfabetyczny morderca

8320702704
Marek

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

animar | 2012-06-24

Jest to pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam i z pewnością sięgnę po inne... Książkę czyta się jednym tchem, a zakończenie jest jak najbardziej zaskakujące... Polecam!

jan_marian | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ha, mam! :)

Powieść wyraźnie zainspirowana "A.B.C." Agathy Christie;) Niemniej jednak, polecam.

Michal Zacharzewski | 2017-02-17
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Moda na kryminały nie jest czymś nowym. Ten gatunek kilkukrotnie podbijał już serca czytelników. Wkrótce po wojnie w tramwajach i autobusach zaczytywano się w powieściach Agathy Christie. Nieco później wielką popularnością zaczęły cieszyć się serie promowane przez poszczególne wydawnictwa. Powołany do życia przez Iskry Klub Srebrnego Klucza mieścił autorów polskich, jak i zagranicznych, zebranych chyba bez żadnego klucza. No bo co łączyło ze sobą słynną Wojnę światów Herberta George’a Wellsa i Alfabetycznego mordercę Jerzego Edigeya?

Więcej:

Agata | 2015-09-14
Na półkach: Teraz czytam

Niewątpliwie sam pomysł zainspirowała powieść "A.B.C." Agathy Christie, jednak fabuła jest na tyle oryginalna ( i interesująca), że nie robiłabym z tego zarzutu. W małym miasteczku Zabiegowo na Śląsku grasuje morderca (jak sądzi milicja - szaleniec), który zabija alfabetycznie cztery - bardzo różne - osoby: młodego żulika, starą handlarkę, szanowanewgo badylarza i spokojnego kolejarza. Śledztwo popycha na nowe tory młoda milicjantka Barbara oddelegowana z Częstochowy do pomocy zabiegowskim stróżom prawa. Domyśla się, że prawdziwym celem mordercy była tylko jedna osoba, pozostałe zginęły, aby utrudnić pracę milicji. Zaczyna zgłębiać przeszłość ofiar - okazuje się, że wszyscy zabici mieli coś na sumieniu... "Alfabetyczny morderca" to jedna z lepszych powieści milicyjnych, sprawnie napisana przez mistrza gatunku Jerzego Edigeya. Bardzo polecam!

leoparda | 2017-05-02
Przeczytana: 02 maja 2017

Bardzo dobra książka. Choć od razu sobie pomyślałam, że autor przeczytał powieść Agaty Christie. Jednak w tej książce jest wiele zaskakujących wątków. Dodanie kobiecej postaci uczyniło ją bardziej ciekawą. Nawet to, że zna się powieść ACh nie powoduje, że wiemy kto zabił i dlaczego.

Ireth | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu