Człowiek z blizną

Seria: Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Marek

Akcja książki dzieje się na podwarszawskiej prowincji, gdzie dokonywane są precyzyjnie zaplanowane napady rabunkowe. Kiedy śledztwo prowadzone przez powiatowych asów z Ciechanowa nie przynosi efektów, rozwiązanie zagadki staje się udziałem wiejskiego gliny, który braki w wykształceniu nadrabia doświadczeniem życiowym, silną motywacją i poczuciem humoru.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

W obcej skórze
Sarah Hilary

6,92 (24 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
LelandLester | 2015-08-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Późnym wieczorem, w jednej z podwarszawskich wsi, dochodzi do zuchwałego napadu na sklep, a jego właścicielka zostaje znaleziona martwa. Przestępcy znikają bez śladu. Okazuje się, że to ci sami bandyci, którzy plądrują pobliskie wsie od ponad roku, i na których milicja nie ma absolutnie żadnego remedium. Przestępcy są coraz bardziej zuchwali, kpią z przedstawicieli władzy, pojawiają się i znikają niczym duchy. Wielu oficerów połamało sobie na tej sprawie zęby, a każdy następny, kto ją dostaje, automatycznie wpada w wisielczy nastrój, wiedząc, że czeka go na końcu tylko reprymenda od przełożonego i same przykrości. Dlatego każdy unika jak ognia akt sprawy sygnowanymi ‘Człowiek z blizną”.

Świetna kreacja starszego sierżanta Chrzanowskiego, z miejsca stał się moją ulubioną postacią autora. Początkowe wrażenie może być mylne co do jego osoby, a poznajemy go w trakcie nauki do… matury! Ciekawa historia sierżanta, bardzo dobrze umotywowany, główne źródło humoru w książce i bohater...

gwiazdka | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Jak na kryminał, któremu minęło ponad 45 lat, książkę czyta się obecnie równie dobrze, jak w momencie napisania. Oczywiście spojrzenie na Milicję Obywatelską jest tutaj dość wyidealizowane, ale fakt ten nie rzuca to złego światła na śledztwo, które w sprawach napadów i morderstwa prowadzi dwóch oficerów milicji. Oczywiście, co nieodmiennie lubię, źli ludzie zostają ukarani, a czytelnik ma okazję domyśleć się, kto jest zbrodniarzem. Czyli dobry stary kryminał, taki, jakie dawniej wydawano w serii Z jamnikiem czy Srebrnym Kluczem.

Emilia Woźniczko | 2015-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Książkę przeczytałam niedawno, "wciągnęła mnie". Interesująca tematyka i ciekawy klimat. Lektura wymagająca myślenia, chociaż kilku faktów czytelnik mógł domyślić się sam. Przeczytanie tego kryminału było przyjemnością, serdecznie polecam.

Bartolomeo13 | 2016-04-22
Heisenberg | 2016-04-06