Człowiek z blizną

Iskry
typ
papier
Marek
6,67 (33 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Akcja książki dzieje się na podwarszawskiej prowincji, gdzie dokonywane są precyzyjnie zaplanowane napady rabunkowe. Kiedy śledztwo prowadzone przez powiatowych asów z Ciechanowa nie przynosi efektów, rozwiązanie zagadki staje się udziałem wiejskiego gliny, który braki w wykształceniu nadrabia doświadczeniem życiowym, silną motywacją i poczuciem humoru.

źródło opisu: http://literacki24.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1973
gwiazdka | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Jak na kryminał, któremu minęło ponad 45 lat, książkę czyta się obecnie równie dobrze, jak w momencie napisania. Oczywiście spojrzenie na Milicję Obywatelską jest tutaj dość wyidealizowane, ale fakt ten nie rzuca to złego światła na śledztwo, które w sprawach napadów i morderstwa prowadzi dwóch oficerów milicji. Oczywiście, co nieodmiennie lubię, źli ludzie zostają ukarani, a czytelnik ma okazję domyśleć się, kto jest zbrodniarzem. Czyli dobry stary kryminał, taki, jakie dawniej wydawano w serii Z jamnikiem czy Srebrnym Kluczem.

Wieczoras | 2015-01-22
Aleksandra | 2014-12-14