Goldkind
8306012038
Marek

Historia N., chłopca urodzonego tuż po wojnie w zamożnej patrycjuszowskiej rodzinie, to zarazem historia upadku owej rodziny nie przystosowanej do życia w nowych warunkach, w kraju powojennego "cudu gospodarczego". Jedynak, wychowany w dobrobycie i kreowany na przyszłego spadkobiercę majątku i tradycji firmy, znajdzie się nagle całkowicie bezbronny w obliczu finansowej klęski. Żadna grupa, żadna społeczność nie chce go wchłonąć. Jego los, los wyobcowanego spadkobiercy niemodnych wartości, dopełni się okrutnie i paradoksalnie podczas studenckich demonstracji w roku 1968.

źródło opisu: PIW, 1985

źródło okładki: Zdjęcie autorskie