Medycyna ajurwedyjska. Naturalna terapia w leczeniu powszechnych dolegliwości

Tłumaczenie: Janina Aleksandrowicz
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Guérir par la médecine ayurvédique
poradniki
Magdalena

Ajurweda – wiedza o zdrowym życiu Praktykowana od 5 tysięcy lat w Indiach ajurweda jest systemem medyczno- filozoficznym wywodzącym się z tekstów świętych ksiąg. Ta tradycyjna medycyna opiera się na holistycznej wizji istoty ludzkiej, postrzeganej jako jedność - bez podziału na ciało i duszę oraz bez oddzielania człowieka od jego środowiska. Ajurweda skupia się przede wszystkim o zapobieganiu...

Ajurweda – wiedza o zdrowym życiu

Ajurweda skupia się przede wszystkim o zapobieganiu chorobie, a gdy już do niej dojdzie - na usuwaniu przyczyny złego stanu zdrowia, nie zaś samych tylko objawów. Naturalna terapia ajurwedyjska prowadzi do zdrowia na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym.
W poradniku przedstawiono główne zasady medycyny ajurwedyjskiej i jej różnorodne narzędzia terapeutyczne: rośliny i pokarmy lecznicze, masaże, kuracje… Zamieszczono także proste porady pomocne w zwalczaniu powszechnych dolegliwości.

źródło opisu: http://www.kdc.pl/medycyna-ajurwedyjska_p10529220.html#longDescr

źródło okładki: http://www.kdc.pl/medycyna-ajurwedyjska_p10529220.html#longDescr

fukachi | 2018-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2018