Wyjątkowi

Okładka książki Wyjątkowi Scott Westerfeld
Okładka książki Wyjątkowi
Scott Westerfeld Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Brzydcy (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Brzydcy (tom 3)
Specials
Egmont Polska
2008-01-01
2008-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Scott Westerfeld antyutopia postapokalipsa literatura młodzieżowa

Najsłabsza z całej serii, niby akcja non stop a to tylko Tally znów nie ogarnia świata... Było miło ale dobrze, że się już skończyło

Ta część średnio mi się podobała i tak właściwie to już ją trochę wymęczyłam do końca. Tally w tej części staje się dość irytująca i w zasadzie dopiero pod koniec byłam w stanie ją znieść i trochę zrozumieć. Cała fabuła również jest dość nudna, mało wciągająca i zniechęcająca do dalszego czytania. Śmierć, która się tutaj pojawia mam wrażenie, że jest taka bez sensu. Wszystko kończy się dobrze, wszyscy są szczęśliwi, no prawie wszyscy, a Tally koniec końców pojawia się ponownie u boku Davida. Chyba jestem zadowolona, że to już koniec tego cyklu.

Mam na półce czwartą część, której bohaterką jest już inna dziewczyna, ale chyba przed sięgnięciem po nią muszę nieco odpocząć od tego świata.

Pierwsza część była obietnicą wielkiej niewiadomej przyszłości, druga niewiele różniła się od pierwszej, ale ciekawość wygrała.
Tutaj wielkie rozczarowanie, autor nic nie wniósł nowego, nie wysilił się, aby przybliżyć nam tutejszy świat.
Skupił się wyłącznie na emocjach i rozterkach głównej bohaterki, jak w poprzednio.

Nie tak dobra jak poprzednie dwie części jednak całkowicie warta uwagi, którą tej książce poświęciłam. Bardzo dobre zakończenie całej trylogii

Zaczęłam czytać mimo rezerwy po lekturze pierwszego tomu. Mam dość. Zwykle męczę serie do końca. Nie tym razem. Pani Westerfeldowi już podziękuję.

Nie można nie wspomnieć o okładkach tej serii.
Jest to jedna z najbrzydszych okładek ever.
Język staje się jeszcze bardziej dziwaczny. Sam rdzeń fabuły był interesujący do końca, tylko wykonanie jak dla mnie było takie sobie.

Nie można nie wspomnieć o okładkach tej serii.
Jest to jedna z najbrzydszych okładek ever.

Prosto i na temat.Świetna książka,kończy super cykl.Trafiłem przypadkowo.Nie znałem,wcześniej tych książek.
Podsumowując,nie zwsze ładnym w życiu lepiej.

Podsumowując,nie zwsze ładnym w życiu lepiej.

Historia życia: zacznij czytać książkę w styczniu 2017 i skończ ją za rok. Nie wiem, co mi było, ale miałam kilka podejść do finału tej serii. W ogóle zapomniałam, że coś takiego miałam przeczytać. Na szczęście po którejś wizycie w bibliotece przypomniałam sobie, że zaczęłam czytać te serię jakieś X lat temu. Tak jak poprzednio wadził mi styl autora. Pomysł był naprawdę dobry, ale wykonanie gorsze. Szczerze denerwowała mnie postawa głównej bohaterki. Poza tym wszystko wydawało się takie mdłe, szczególnie postacie męskie. Jednakże końcówka tej książki była dobra, uwielbiam otwarte zakończenia. Także kolejna seria została skończona, powoli i do przodu.

Na półkach: , , , , , , , ,

No dobra. Ta cześć nie była zła. Szczerze mówiąc jak nie czytam symultanicznie kilku książek to znaczy, że książka jest dobra i nie mam ochoty się od niej oderwać. Tak było w tym przypadku. Chociaż jest naiwna i apoteoza autoagresji aż bije po oczach, to może nastolatki dowiedzą się, że była taka książka jak Manifest Komunistyczny, a do końcowych stron pasuje motto Che o rowerze i rewolucji.

Pierwsze przeczytanie 16.12.2015

Po raz kolejny świetnie czytało mi się całą trylogię. Piękna historia.

Po raz kolejny świetnie czytało mi się całą trylogię. Piękna historia.

Scott Westerfeld Wyjątkowi Zobacz więcej