Kraków, Wawel, muzeum, sztuka
sztuka
kamk

Wawel – słynne krakowskie wzgórze, położone w zakolu Wisły, wraz ze swymi budowlami i zgromadzonymi w nich skarbami kultury bywa traktowany jako jedno wielkie muzeum. Wawelskie zbiory dzieł sztuki i historycznych pamiątek związane są dziś z dominującymi na Wzgórzu obiektami: XIV-wieczną katedrą, otoczoną wieńcem kaplic gotyckich, renesansowych i barokowych oraz renesansowym zamkiem z wielkim dziedzińcem, olśniewającym trzema kondygnacjami kolumnowych krużganków.

marek | 2012-10-10
| 2012-10-05