Moskwa, muzeum, sztuka
sztuka
kamk

Muzeum im. A.S. Puszkina w Moskwie, zarówno z racji bogactwa, jak i różnorodności zbiorów, jest dziś jednym z najważniejszych muzeów na świecie. Oprócz dzieł malarskich i rzeźbiarskich znajduje się tu ponad 350 tysięcy gatunków rysunków i rycin oraz ważne obiekty starożytnej sztuki egipskiej. W muzeum są również działy poświęcone sztukom użytkowym, numizmatyce, a także zespół kopii gipsowych dzieł antycznych, średniowiecznych i renesansowych.

szopenfeldziarz | 2015-08-02
aniela2712 | 2014-01-04