Psychoanaliza i ja

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
83-85386-26-2
asia

Dziecka nie wystarczy kochać, aby stało się w przyszłości zdrową i szczęśliwą osobą. Trzeba wiedzieć, czego potrzebuje w określonych fazach rozwoju, zwłaszcza w pierwszych latach życia. Książka pomoże zrozumieć źródła trudności w związkach miłosnych, w małżeństwie, w kontaktach towarzyskich i w pracy. Świadomość urazów i ograniczeń, którym podlegaliśmy w dzieciństwie, jest nam bowiem potrzebna w stawaniu się prawdziwie dorosłymi, w określaniu możliwości i granic swojego JA. Psychoanaliza zawdzięcza swój, obserwowany w ostatnich latach renesans odkryciu, że nie tylko opisane przez Freuda konflikty seksualne rzutują na nasze życie emocjonalne. Temu właśnie jest poświecona ta cenna książka, której autorka od ponad dwudziestu lat zajmuje się pracą naukową i kliniczną w Polsce.

źródło opisu: http://alejka.pl/psychoanaliza-i-ja.html

źródło okładki: http://alejka.pl/psychoanaliza-i-ja.html