What the Night Knows

powieść, horror,
angielski
hunter

Inne wydania

The evil that men do lives after them. The stunning new thriller from the bestselling author of Velocity and Breathless.

annaroza | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Też sobie lekturę na święta wybrałam. Spodziewałam się jakiegoś mrocznego kryminału, może thrillera, a trafiłam na grozę, niemal horror. Właściwie to sama sobie jestem winna. Tego autora wcześniej nie czytałam i nie zwróciłam uwagi na opinie porównujące go do Stephena Kinga. Ale styl Koontza nie przypadł mi do gustu, jest zbyt wydumany. Wykreowane postacie wydawały mi się nieprawdziwe, zbyt przerysowane. Choć muszę przyznać, że fabuła naprawdę mnie wciągnęła. Kibicowałam Johnowi Calvino, drżąc o losy jego rodziny. Ostatecznie książka całkiem niezła, choć nie żadna rewelacja.

Paweł | 2015-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dosyć lekki ,,dreszcowiec" napisany w ciekawym stylu. Podczas czytania tej książki można mieć ciarki na plecach. Fabuła ciekawa, akcja wolna i lekko rozwijająca się. Ciekawy motyw z demonem, który każdą możliwą drogą pragnie wkraść się w życie i rodzinę Johna i zrobić to samo spustoszenie, co dwadzieścia lat temu, gdy John był nastoletnim chłopakiem. Kooontz ma talent do tworzenia klimatu i dzięki temu zyskuje sobie wielu czytelników. Zwrócę również uwagę na to, że autor porusza także podstawowe wartości w życiu człowieka: miłość, więź, rodzinę i nadzieję. Pokazuje nam walkę o dobro, które i tak kiedyś zwycięży. Polecam

Justyna | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

"Co wie noc" to kryminał dla ludzi o mocnych nerwach... Przerażające i bestialskie obrazy morderstw, zabójstwa, których lepiej sobie nie wyobrażać. Niesamowite napięcie, szybka akcja i dreszcz emocji.

Po dwudziestu latach od tragicznej śmierci rodziny Johna Calvino, zastrzelony przez niego morderca powraca jako byt nieśmiertelny, aby dokończyć swoje dzieło. Chce zabić rodzinę Johna, który kiedyś unicestwił jego plan. Nazywa się Śmiercią i może zawładnąć ciałem każdego człowieka. Wykorzystuje to do popełniania kolejnych zbrodni, aż w końcu dociera do domu rodziny Calvino... Czy John tym razem zdoła uratować swoją rodzinę?

Polecam, to książka zdecydowanie godna określenia "mocny kryminał".

BagatElka | 2014-02-18

Już wie co wie noc i wiem,że Koontz pozostaje moim numerem jeden spośród wielu ulubionych autorów.
Odkąd wiele lat temu przeczytałam pierwszą książkę pt. "Grom" moje uwielbienie i fascynacja jego twórczością nie słabną.
Pomimo krwi,strachu,dewiacji i mrocznych postaci Koontz pisze o tym jak ważne są te podstawowe wartości jak rodzina,miłość i dobroć.
Nie zawsze udaje mu się zręcznie wybrnąć z wymyślonej intrygi ale i tak będę czytać wszystko co napisze.

gwiazdka | 2013-11-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 11 listopada 2013

Trudno mi stwierdzić, czy „Co wie noc jest" typowa dla Koontza, czy jednak trochę wyjątkowa, bo przeczytałam jeszcze za mało jego powieści. Ta konkretna zalicza się raczej do horrorów, gdzie „coś” wchodzi w człowieka i zaczyna zmuszać go do czynów bardzo nieprzyjemnych. Przyznam że przy lekturze kilka razy ciarki przebiegły mi po plecach, chociaż książka ma w sobie niewielką dawkę napięcia. Niektóre sceny były dość okrutne, ale autor powstrzymał się od szczegółowych opisów i dzięki mu za to. Nie chcę streszczać powieści, powiem tylko, że książka zaczyna się od wielokrotnego morderstw, którego scenariusz był powtórką morderstwa sprzed dwudziestu lat. A wszystko wycelowane jest w rodzinę policjanta, który przed lat ocalał właśnie z podobnej masakry. Od razu też wiadomo, że tylko on może powstrzymać to „coś”, pytanie tylko ilu osób nie uda mu się obronić. Smaczku dodają fragmenty pamiętnika mordercy. Fajnie się czytało całość, ale najlepsza książka Koontza to nie jest.

Gośka | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

"Nicolette wydobyła się z głębokiej ciemności i znalazła na dnie studni. Wysoko ponad głową widziała światło, ale otaczały ją cienie,a za posłanie służył zimny kamień.

Po chwili odzyskała orientację i zrozumiała, że światło pada z okien pod sufitem, od strony zachodącego słońca. Pamiętała eksplodujące lustro łazienkowe."

Dean Koontz, jak z moich doświadczeń wynika, to pisarz bardzo nierówny. Ma kilka świetnych książek,a w przerwie między nimi wyprodukował całkiem sporo powieści dość średnich. Dlatego też,chociaż czytam wszystkie jego książki, sięgam po nie z pewną dozą nieśmiałości. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że "Co wie noc" jest jedną z tych lepszych książek autora. Naprawdę miłe zaskoczenie.

Głównym bohaterem książki jest detektyw John Calvino, który dwadzieścia lat wcześniej stracił całą rodzinę. Jego rodzice oraz dwie siostry zostali zamordowani we własnym domu, w bestialski sposób wykorzystani a ich zwłoki zbeszczeszczone. John uratowała nocna,...

artur | 2016-12-26

Co wie noc nawiązuje do najlepszych lat twórczości autora.Ma surrealistyczny klimat,posępny nastrój.Akcja się toczy w czasie obecnym,ale gdzie dokładnie,tego nie wiemy,i w sumie nie ma to znaczenia.Zbrodnia z przeszłości wraca w paranormalnej formie dopada głównego bohatera,wraz z jego rodziną;wcześniej zło wciela się w różne osoby i dokonuje dzieła zniszczenia na innych ludziach.Podoba mi się motyw z pewną rodziną,która już wyszła prawie bez szwanku z opresji,jednak ciemność zrobiła swoje.Co wie noc to mieszanka horroru i fantastyki,która,szczególnie na końcu się zaznacza.Policjant przeniósł się w czasie,by uratować rodzinę.Koontz w powieściach poprawnie charakteryzuje postaci,lecz rzeczą,jaką mogę mu zarzucić to koloryzowanie dobrych bohaterów.Wolę Kinga za jego realizm opisu człowieka.Nie twierdzę,że w przypadku Koontza to coś złego.Wydaje mi się,że pisarz stara się wydobyć piękno z człowieka,i nawet jeśli jego postaci są wysublimowane,to można mu to wybaczyć.Koontz ma dar...

Scarlettrose | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Moja znajomość z Panem Koontzem trwa już ładne paręnaście lat. Bardzo lubię tego autora choć jak każdy piszę lepiej lub gorzej.
Ta konkretna książka zalicza się do tych dobrych. Fabuła wciąga, akcja toczy się szybko bez zbędnego przeciągania, jest też przerażająca (na swój sposób).
Jest to książka z tych co to nie można się oderwać, musisz zobaczyć co jest dalej, po prostu musisz. A sama akcja toczy się jak na kolejce górskiej im dalej tym szybciej.
Gorąco polecam, ale odradzam tym co nie lubią rzeczy nadnaturalnych.

Anna-mojeksiążki | 2013-10-24
Przeczytana: październik 2013

Uwielbiam powieści z dreszczykiem, a po przeczytaniu najnowszej książki Deana Koontza powiem jedno: Jeśli nie wierzycie w duchy – po lekturze „Co wie noc” na pewno w nie uwierzycie i na pewno będziecie się bać. Powieść jest doskonale napisana i ma niezwykły klimat. Okładka dodatkowo ten klimat podsyca.

Zawsze za mistrzów grozy uważałam Kinga i Mastertona, jednak po lekturze „Co wie noc” zdecydowanie stawiam obok nich Koontza. Zawsze lubiłam jego powieści, ale ta ostatnia zdobyła moją duszę. Nawet zasłoniłam w pewnym momencie lustro w garderobie :)

John Calvino jest policjantem w wydziale zabójstw. Mieszka w wygodnym domu z żoną-malarką i trójką dzieci. Dzięki talentowi Nicky i spadkowi, który otrzymał John, mogą sobie pozwolić na wygodne życie. Praca jest jednak powołaniem Johna, a przyczyniły się do tego zdarzenia sprzed blisko 20 lat. Wówczas psychopatyczny zabójca Alton Blackwood dokonał masakry na rodzinie Johna i został przez niego zabity. Tamte zdarzenia pozostawiły trwały...

Natula | 2013-11-27
Przeczytana: 19 listopada 2013

John Calvino jest detektywem w wydziale zabójstw. Wiedzie w miarę spokojny żywot, jednak wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to jego rodzina została zaatakowana przez seryjnego zabójcę, nie dają mu spokoju, tym bardziej że w jego mieście dochodzi do dziwnego zabójstwa. Spokojny nastolatek Billy Lucas w bestialski sposób morduje swoją rodzinę. Schemat tego okrutnego mordu, jak i ilość zabitych osób jest identyczna, jak w morderstwach sprzed dwudziestu lat. John odnajduje wiele wspólnych elementów między starą, a nową zbrodnią, ale nie wie jak powiązać te sprawy, morderca z przeszłości został zastrzelony - i to z jego własnej reki, a czternastoletni Billy przyznaje się do winy. Calvino powoli zaczyna odkrywać tajemnice morderstwa, rozszyfrowuje rytuał z nim związany, jest pewny, że to nie koniec przerażających zabójstw całych rodzin, co więcej musi znaleźć sposób na uratowanie swojej rodziny, bo zabójca i jego obrał sobie za cel.

Dean Koontz jest jednym za najbardziej poczytnych...