What the Night Knows

Wydawnictwo: HarperCollins
powieść, horror,
angielski
hunter

The evil that men do lives after them. The stunning new thriller from the bestselling author of Velocity and Breathless.

annaroza | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Też sobie lekturę na święta wybrałam. Spodziewałam się jakiegoś mrocznego kryminału, może thrillera, a trafiłam na grozę, niemal horror. Właściwie to sama sobie jestem winna. Tego autora wcześniej nie czytałam i nie zwróciłam uwagi na opinie porównujące go do Stephena Kinga. Ale styl Koontza nie przypadł mi do gustu, jest zbyt wydumany. Wykreowane postacie wydawały mi się nieprawdziwe, zbyt przerysowane. Choć muszę przyznać, że fabuła naprawdę mnie wciągnęła. Kibicowałam Johnowi Calvino, drżąc o losy jego rodziny. Ostatecznie książka całkiem niezła, choć nie żadna rewelacja.

Tomek | 2018-03-19

Całkiem dobry umilacz czasu,nie jest to literatura najwyższych lotów niemniej czas na pewno nie zmarnowany.
Pan Koontz popełnił całkiem dobrą powieść,to horror ale nie taki który podnosi ciśnienie i mrozi krew w żyłach,ciekawa akcja,ciekawi bohaterowie,trup ściele się gęsto ale tym razem autor oszczędził czytelnikowi drastycznych scen zbrodni.
John Calvino,główny bohater,po raz drugi po 20 latach mierzy się z szaleńcem którego wcześniej już zabił...ciekawe..
interesująca książka.

Paweł | 2015-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dosyć lekki ,,dreszcowiec" napisany w ciekawym stylu. Podczas czytania tej książki można mieć ciarki na plecach. Fabuła ciekawa, akcja wolna i lekko rozwijająca się. Ciekawy motyw z demonem, który każdą możliwą drogą pragnie wkraść się w życie i rodzinę Johna i zrobić to samo spustoszenie, co dwadzieścia lat temu, gdy John był nastoletnim chłopakiem. Kooontz ma talent do tworzenia klimatu i dzięki temu zyskuje sobie wielu czytelników. Zwrócę również uwagę na to, że autor porusza także podstawowe wartości w życiu człowieka: miłość, więź, rodzinę i nadzieję. Pokazuje nam walkę o dobro, które i tak kiedyś zwycięży. Polecam

itysiek_reads | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

"Co wie noc" to kryminał dla ludzi o mocnych nerwach... Przerażające i bestialskie obrazy morderstw, zabójstwa, których lepiej sobie nie wyobrażać. Niesamowite napięcie, szybka akcja i dreszcz emocji.

Po dwudziestu latach od tragicznej śmierci rodziny Johna Calvino, zastrzelony przez niego morderca powraca jako byt nieśmiertelny, aby dokończyć swoje dzieło. Chce zabić rodzinę Johna, który kiedyś unicestwił jego plan. Nazywa się Śmiercią i może zawładnąć ciałem każdego człowieka. Wykorzystuje to do popełniania kolejnych zbrodni, aż w końcu dociera do domu rodziny Calvino... Czy John tym razem zdoła uratować swoją rodzinę?

Polecam, to książka zdecydowanie godna określenia "mocny kryminał".

artur | 2016-12-26

Co wie noc nawiązuje do najlepszych lat twórczości autora. Ma surrealistyczny klimat, posępny nastrój. Akcja się toczy w czasie obecnym, ale gdzie dokładnie, tego nie wiemy, i w sumie nie ma to znaczenia. Zbrodnia z przeszłości wraca w paranormalnej formie i dopada głównego bohatera, wraz z jego rodziną (wcześniej zło wciela się w różne osoby i dokonuje dzieła zniszczenia na innych ludziach). Podoba mi się motyw z pewną rodziną, która już wyszła prawie bez szwanku z opresji, jednak ciemność zrobiła swoje. Co wie noc to mieszanka horroru i fantastyki, która, szczególnie na końcu, się zaznacza. Koontz w powieściach poprawnie charakteryzuje postaci, lecz mogę mu zarzucić zbytnie koloryzowanie dobrych bohaterów. Wolę Kinga za jego realizm opisu człowieka. Nie twierdzę, że w przypadku Koontza to coś złego. Wydaje mi się, że pisarz stara się wydobyć piękno z człowieka, i nawet jeśli jego postaci są za bardzo wysublimowane, to można mu to wybaczyć. Koontz ma dar tworzenia czegoś...

BagatElka | 2014-02-18

Już wie co wie noc i wiem,że Koontz pozostaje moim numerem jeden spośród wielu ulubionych autorów.
Odkąd wiele lat temu przeczytałam pierwszą książkę pt. "Grom" moje uwielbienie i fascynacja jego twórczością nie słabną.
Pomimo krwi,strachu,dewiacji i mrocznych postaci Koontz pisze o tym jak ważne są te podstawowe wartości jak rodzina,miłość i dobroć.
Nie zawsze udaje mu się zręcznie wybrnąć z wymyślonej intrygi ale i tak będę czytać wszystko co napisze.

gwiazdka | 2013-11-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 11 listopada 2013

Trudno mi stwierdzić, czy „Co wie noc jest" typowa dla Koontza, czy jednak trochę wyjątkowa, bo przeczytałam jeszcze za mało jego powieści. Ta konkretna zalicza się raczej do horrorów, gdzie „coś” wchodzi w człowieka i zaczyna zmuszać go do czynów bardzo nieprzyjemnych. Przyznam że przy lekturze kilka razy ciarki przebiegły mi po plecach, chociaż książka ma w sobie niewielką dawkę napięcia. Niektóre sceny były dość okrutne, ale autor powstrzymał się od szczegółowych opisów i dzięki mu za to. Nie chcę streszczać powieści, powiem tylko, że książka zaczyna się od wielokrotnego morderstw, którego scenariusz był powtórką morderstwa sprzed dwudziestu lat. A wszystko wycelowane jest w rodzinę policjanta, który przed lat ocalał właśnie z podobnej masakry. Od razu też wiadomo, że tylko on może powstrzymać to „coś”, pytanie tylko ilu osób nie uda mu się obronić. Smaczku dodają fragmenty pamiętnika mordercy. Fajnie się czytało całość, ale najlepsza książka Koontza to nie jest.

Scarlettrose | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Moja znajomość z Panem Koontzem trwa już ładne paręnaście lat. Bardzo lubię tego autora choć jak każdy piszę lepiej lub gorzej.
Ta konkretna książka zalicza się do tych dobrych. Fabuła wciąga, akcja toczy się szybko bez zbędnego przeciągania, jest też przerażająca (na swój sposób).
Jest to książka z tych co to nie można się oderwać, musisz zobaczyć co jest dalej, po prostu musisz. A sama akcja toczy się jak na kolejce górskiej im dalej tym szybciej.
Gorąco polecam, ale odradzam tym co nie lubią rzeczy nadnaturalnych.

Gośka | 2013-12-02
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

"Nicolette wydobyła się z głębokiej ciemności i znalazła na dnie studni. Wysoko ponad głową widziała światło, ale otaczały ją cienie,a za posłanie służył zimny kamień.

Po chwili odzyskała orientację i zrozumiała, że światło pada z okien pod sufitem, od strony zachodącego słońca. Pamiętała eksplodujące lustro łazienkowe."

Dean Koontz, jak z moich doświadczeń wynika, to pisarz bardzo nierówny. Ma kilka świetnych książek,a w przerwie między nimi wyprodukował całkiem sporo powieści dość średnich. Dlatego też,chociaż czytam wszystkie jego książki, sięgam po nie z pewną dozą nieśmiałości. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że "Co wie noc" jest jedną z tych lepszych książek autora. Naprawdę miłe zaskoczenie.

Głównym bohaterem książki jest detektyw John Calvino, który dwadzieścia lat wcześniej stracił całą rodzinę. Jego rodzice oraz dwie siostry zostali zamordowani we własnym domu, w bestialski sposób wykorzystani a ich zwłoki zbeszczeszczone. John uratowała nocna,...

Karolina | 2017-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Jeszcze żadna książka nie wywołała we nie takiego przerażenia. Z każdym rozdziałem bałam się coraz bardziej o życie członków rodziny Calvino. Odczuwałam wręcz na własnej skórze strach bohaterów.
Dużym atutem książki jest to, że czyta się ją bardzo szybko i nie ma żadnych zbędnych opisów czy dialogów. Akcja poprowadzona jest bardzo sprawnie, a z każdym rozdziałem autor coraz bardziej rozbudza w czytelniku ciekawość, napięcie, ale również przerażenie. W książce ma miejsce wiele brutalnych scen, które mogą przyprawić o dreszcze, co może nie każdemu przypaść do gustu. Na szczęście autor opisując je, ograniczył się do minimum.
To jedna z lepszych książek Koontza, które czytałam. Zło, z którym mierzą się bohaterowie jest nadnaturalne i może "wejść" w każdą osobę, dlatego jest tym bardziej przerażające. Nie jest to książka dla każdego, bowiem jeżeli ktoś nie lubi takich nadprzyrodzonych zjawisk, może być rozczarowany tą pozycją. Podobało mi się to, że obok...