Wendeta

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Lucky Santangelo (tom 4)
Wydawnictwo: Świat Książki
Vendetta
bogactwo, sława, hollywood
Marek

"...Lucky Santangelo Golden wjechała czerwonym ferrari przez ozdobną żelazną bramę Panther Studios, pomachała przyjaźnie strażnikowi i zatrzymała się po drugiej stronie dziedzińca na swoim prywatnym miejscu do parkowania, dokładnie pod oknami dobrze usytuowanego biurowca. Lucky była trzydziestokilkuletnią, nieprzeciętnie piękną kobietą. Miała burzę zmierzwionych, kruczoczarnych kędziorów, mocno oliwkową cerę, pełne, zmysłowe usta, czarne opalizujące oczy i smukłe, sprężyste ciało. Kupiła Panther w 1985 roku i od tamtej pory kierowała wytwórnią. Po dwóch pełnych wydarzeń latach pracy zajęcie to wciąż ją porywało. Niczego bowiem nie lubiła bardziej niż mierzenia się z wyzwaniami, a jak dotąd prowadzenie hollywoodzkiej wytwórni filmowej okazało się wyzwaniem największym. Praca w studiu filmowym była o wiele bardziej absorbująca niż budowa hotelu z kasynem w Vegas — zajmowała się tym dwukrotnie — i bardziej pasjonująca niż zawiadywanie ogromną flotą jej zmarłego drugiego męża, z czego zrezygnowała, przekazując kierownictwo radzie powierniczej. Uwielbiała robić filmy. Chciała podbić Amerykę, chciała tworzyć dzieła, które w najróżniejszy sposób odcisną piętno na ludziach na całym świecie. Nie było to łatwe. Opozycja wobec kobiety przejmującej władzę w jednej z największych wytwórni na zachodnim wybrzeżu okazała się silna. Zwłaszcza wobec kobiety o takiej urodzie. Zwłaszcza zaś wobec kobiety, która w zasadzie miała wszystko: pieniądze, troje dzieci i męża gwiazdora. Wszyscy wiedzieli, że Hollywood to klub dużych chłopta-siów i że kobiety nie są w tym klubie mile widziane. Wielki, legendarny Abe Panther sprzedał wytwórnię dopiero wówczas, gdy sprawdził, że Lucky sobie poradzi. Namówił ją, żeby udając sekretarkę, zatrudniła się u Mi-ckeya Stollego, męża jego wnuczki i krętacza, który w owym czasie kierował firmą. Obiecał, że jeśli Lucky zdoła wywęszyć, czym się Mickey para, on sprzeda jej studio..."
fragment

źródło opisu: antykwariat.waw.pl

źródło okładki: antykwariat.waw.pl

Beata | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Bardzo dobra powieść obyczajowa i swoista saga rodzinna.
Wielki świat Hollywoodu, bogaci i sławni - inni się nie liczą. Ale pokazana jest też mroczna strona Miasta Aniołów, prostytutki, dealerzy, chcący się wybić za każdą cenę młodzi ludzie, marzący o karierze w show biznesie. To świat, w którym żyje Lucky Santangelo, ostra babka zarządzająca studio filmowym. Ma wszystko: kochającego męża, dzieci i firmę. Ktoś jednak wszystko pragnie jej odebrać. "Z rodziną Santangelo się jednak nie zadziera".
Powieść zwarta i wciągająca, akcja szybka i spójna. Świetnie się czyta. Jest to mój ulubiony cykl, więc z przyjemnością powróciłam do barwnego, brutalnego świata Lucky. I jeszcze powrócę - w kolejnych tomach:)

Marlena | 2014-06-15
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Jackie Collins kontynuuje sagę Lucky Santangelo w pełnej akcji opowieści o seksie, zdradzie, narkotykach, intrygach i morderstwach. W tej czwartej już części powraca niebezpieczna, zmysłowa i niesamowicie piękna Lucky Santangelo i niesie z sobą zemstę. Poznajemy też Donnę Landsman, pozbawioną skrupułów wdowę po Santino Bonnattim. Zamierza ona zniszczyć Lucky, odebrać jej nie tylko rodzinę, lecz też ukochane Panther Studios. Ale Lacky jest silna i inteligentna i zrobi wszystko, aby chronić swoje studio i karierę a także życie swoje i swojej rodziny. Rozpoczyna się walka o kontrolę.
Historia Wenus i Cooper jak dla mnie jest troszkę wkurzająca na początku, ale jej zakończenie dość ładne.

Justi6 | 2012-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Sława,bogactwo i pieniądze to motywy przewodnie tej książki.
W to wszystko autorka zgrabnie wplotła intrygi,zdrady i zemste.W rezultacie powstała świetna książka .W sam raz na letnie wieczory.

Jessica | 2015-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Od mamy

Podobnie jak "Lucky", czyta się ekspresowo. Język lekki, swojski. Polecam.

Aga | 2017-11-11
Przeczytana: 14 maja 2018