Zemsta indyjskiej tancerki

Tłumaczenie: Matylda Linkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z serduszkami". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit
Seine indische Ehe
83-85715-12-6
Marek

Ona i on. Mogliby być doskonałą parą, ale... Jej ojciec sprzedał swój rodowy majątek. Z powodu inflacji pieniądze, które otrzymał, całkiem straciły na wartości. Mimo ubóstwa Gonny von Tannern zachowała jednak pogodę ducha. Pociesza jak może zarówno rodziców, jak swą sentymentalną siostrę liżę.On, Ronald Rittner, choć bogaty, jest ciężko przez los doświadczony. W interesach podróżował niedawno po Indiach. Związał się tam z piękną acz okrutną kobietą — tancerką Mają Ravi. Kiedy przekonał się o jej nikczemnośći, zerwał z nią ostatecznie. Przewrotna była jej zemsta — tym straszniejsza, iż ofiarą tancerki była młoda, bezbronna Hinduska, żona Ronalda, narzędziem zaś był sam Ronald:
"... podałeś swojej Djunie truciznę. Albowiem nie dostarczyłam ci bynajmniej lekarstwa. Była to trucizna thugów, którzy przy jej pomocy powołi i bezpiecznie prowadzą swe ofiary od życia do śmierci, aby zaofiarować je bogini Kał i... tylko ja wiem, że jesteś mordercą, gdyż to ty podałeś Djunie truciznę dostarczoną przeze mnie. "Czy Gonny zdoła przywrócić Ronaldowi utracony spokój ducha? [z okładki]

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie