Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła

Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Antoniego
83-88598-40-6
religia
Anna

Długo oczekiwaliśmy książki brata Karola o Maryi. Na nasze prośby zawsze odpowiadał: "Jeszcze jest za szybko" albo: "Jesteśmy zbyt skomplikowani, aby pisać o istocie tak przejrzystej". Tym, co skłoniło brata Karola do napisania o Maryi z Nazaretu, było stopniowe rozprzestrzenianie się współczesnego ateizmu i wątpliwości w wierze wielu chrześcijan. Maryja stała się dla Carretto przewodniczką...

Tym, co skłoniło brata Karola do napisania o Maryi z Nazaretu, było stopniowe rozprzestrzenianie się współczesnego ateizmu i wątpliwości w wierze wielu chrześcijan. Maryja stała się dla Carretto przewodniczką wiary, zwłaszcza wtedy, gdy jest naprawdę ciemno.
Śmiało możemy powiedzieć, że jest to prawdziwe arcydzieło, w którym wierność tradycyjnej teologii łączy się z wolną od przesądów wizją tego, czym jest wiara w człowieku. Książka jest bardzo osobista: autor zaangażował się w nią całym sobą. Jest jego doświadczeniem, jego refleksją, jego modlitwą, które nam wyjawia.
Czytając Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, naprawdę ma się wrażenie, że wchodzi się do czyjegoś domu na serdeczną rozmowę. W oczyszczającym świetle słowa Bożego i pustyni Carlo Carretto ujrzał rzeczy takimi, jakimi są rzeczywiście.
I ze spontaniczną prostotą oraz troską o ludzi, typową dla ucznia Charlesa de Foucaulda, autor napisał tę książkę.

źródło opisu: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=8755

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=8755