Morderstwo na uniwersytecie

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Crimi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pol-Nordica
An Advancement Of Learning
83-7264-059-9
morderstwo, uniwersytet
Liza

Gdy sierżant Pascoe zaczynał śledztwo w sprawie morderstwa sprzed pięciu lat, uważał, że będzie to spokojna "akademicka" robota. Wkrótce jednak pojawiły się nowe tropy i... trupy, a uładzony uniwersytecki świat przestał mu się jawić jako oaza spokoju. Sabaty czarownic i seanse spirytystyczne, zawodowe zawiści, rzeczywiste i domniemane romanse. I dwie zamordowane kobiety... Jego szef, inspektor Dalziel, poruszał się w tym świecie z gracją słonia w składzie porcelany. Wrodzona arogancja i fatalne maniery inspektora prowadziły go od konfliktu do konfliktu w... samo serce mrocznej tajemnicy.

źródło opisu: Wydawnictwo Pol-Nordica, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Po prostu kryminał. Ale powiem szczerze, że przeczytałam go w ciągu jednego dnia. Fakt faktem, że nie był najgorszy. Byłam ciekawa kto w końcu zabił pięć lat temu rektora uniwersytetu. Może nie był porywający, ale czytało się go lekko.

Izabela Horbik | 2016-08-02
Aldona | 2016-01-27