Krzysztof Kolumb

Wydawnictwo: Śląsk
8321602002
historyczna
Marek

Autor przebywa prawdziwe i domniemywane szlaki żywota i przygód don Krzysztofa Colon, tropiąc autentyczne pejzaże, ludzi i problemy tamtego czasu. Fantazję i odwagę. Nietolerancję i fanatyzm. Cynizm i okrucieństwo. Szlachetność i podłość. Nieliczne dokumenty i znacznie liczniejsze interpretacje. Wybrzeża, które Kolumb odkrył na pewno i szlaki przypuszczalnych wypraw. Klimat końca jednej epoki i początku drugiej, nowej.

Książka jest powieścią o Krzysztofie Kolumbie. Odysie szukającym swojego miejsca na ziemi. Jazonie poszukującym złotego runa. Żeglarzu szukającym prawdy.

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie