Wiersze

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
poezja polska, wiersze
poezja
Marek

"Poezja Brylla niejedną przeżyła przygodę. Przygodę z dniem dzisiejszym, przygodę ze światem, z historią, z Polską, z własnym sumieniem i z Bogiem. Ale to jeszcze trochę za mało powiedziane. Bryll nie pisał w izolacji. Jego wiersze były powszechnie czytane, krytykowane, naśladowane, wybrzydzane, stanowiły więc żywy i ważny składnik rozwoju kultury polskiej w przeciągu ostatnich lat trzydziestu."
(ze wstępu Piotra Kuncewicza)

źródło opisu: Pax, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie