Mesalina Cesarzowa nierządnica

Wydawnictwo: Athos
83-900359-0-1
Marek

Rozpustny Rzym Cezarów.Zaniedbywana Mesalina ośmiesza Klaudiusza przed arystokracją i ludem.Władczyni imperium wybiera karierę nierządnicy.Czy była nieszczęśliwą nimfomanką, czy zimną awanturnicą?

źródło opisu: okładka

paweł | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Całkiem ciekawa książka.
Książka przybliża czytelnikowi, życie cesarzowej starożytnego Rzymu,Mesaliny III żony Klaudiusza.Znanej do dziś ze swojej rozwiązłości.Czy słusznie?
Niech czytelnik oceni sam.Polecam.

Kevorkian | 2014-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Mam bardzo mieszane uczucia co do książki.
Z jednej strony autor podaje masę wartościowych informacji historycznych i widać, że do pisania gruntownie się przygotował studiując klasycznych, rzymskich historyków i źródła hebrajskie.
Z drugiej strony książka jest kosmicznie chaotyczna, fabuła co chwilę przeskakuje w różne miejsca i okresy, tak jakby autor próbował przelać na papier swój strumień myśli i zawrzeć w książce WSZYSTKO, co mu się w danej chwili nasunęło. No i tytuł brzmi "Messalina", a o Messalinie stricte jest raptem może 1/3 książki?

Czytało się ciekawie i miłośnicy okresu mogą być zadowoleni, ale wszyscy ci, którzy oczekują książki o Messalinie, niech lepiej wybiorą inną pozycję.

godsmaczka | 2013-08-28

Dużo błędów w pisowni, ewidentny brak korektora. Bardzo chwytliwy tytuł i opis, mniej - zawartość. Nudnawa, historyczna, szczegółowa, co minutkę przeskakująca z wątku na wątek, męcząca.

| 2012-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2012

Książka mnie nie urzekła swoim urokiem, ale na plus mogę powiedzieć jako zawodowy klasyk, że autor bardzo rzetelnie przedstawia realia historyczne.

PiotrJ | 2015-08-25
fockx | 2015-07-22