Książęta Piastowscy Śląska

Wydawnictwo: Śląsk
historyczna
Marek

Biografia kilkunastu piastowskich książąt śląskich. W barwnej narracji ukazuje autor na tle epoki życie tych książąt nie w monumentalnych, lecz w bardzo ludzkich wymiarach. Opisuje ich godne podziwu czyny i godną naśladowania działalność, ale równiez walki, waśnie, pikantne szczegóły z życia osobistego, wręcz nieprawdopodobne czasem przygody. Obok faktów historycznych znalazło sie w tej książce miejsce także dla legend i anegdot, bardzo ożywiajacych tok opowiadania. Książka zawiera także ponad siedemdziesiąt dokumentalnych zdjęć.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne