Opowiadania starego kaprala

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-0775-3
biografia, wspomnienia
Marek

Zbiór opowiadań biograficznych. Jedne dotyczą lat szkolnych pisarza i mówią o jego ukochanym Tarnowie, kolegach, zabawach, pierwszej miłości. Inne przypominają dramatyczne losy wojenne Bielatowicza: wrześniową tułaczkę, internowanie na Węgrzech zakończone ucieczką, Bliski Wschód, przeróżne fronty i sytuacje żołnierskie. Ale wszystkie te utwory spina wyrazista i wciąż obecna klamra urokliwej niefrasobliwości i sympatycznego humoru.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne