Byłam królewną

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
historyczna
Marek

Opowieść o Annie Wazównie - jednej z najciekawszych i najinteligentniejszych postaci kobiecych nie tylko czasów Zygmunta III. [Powszechnie] uważa się, iż szwedzka królewna była osobą niespotykaną w kulturze polskiej i niewątpliwie zasłużyła na miano niezwykłej kobiety w historii Polski. Obrotna w sprawach politycznych, odegrała w nich jak na kobietę dużą role, wywiera­jąc wpływ na bieg wydarzeń politycznych w ówczesnej Polsce i Szwecji.

źródło opisu: http://zsgolub.edu.pl/htm/htm/publik/pawlak.htm

źródło okładki: własne