838508004X
Francja, XVIII wiek, biografia, barok, rokoko
historyczna
Marek

Lekko, ale też i trzymając się realiów epoki, autor przedstawia nam wzloty i upadki jednej z najinteligentniejszych, najbardziej interesujących i kontrowersyjnych kobiet XVIII - go wieku. Prawdziwej królowej Rokoka.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Gapowiczka | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Książka łatwa lekka i przyjemna. Faktycznie, czytając można przenieść się w realia przedstawionej epoki. I przyznam, że książka autentycznie wciąga. Niestety to koniec atutów. Nie wiem czy jest to efekt zamierzony, czy kiepski warsztat autora, ale konstrukcja zdań w książce jest delikatnie mówiąc wypaczona, wygląda to niegramatycznie. Być może to miało oddawać charakterystykę epoki - nie wiem. Dla mnie to trochę przerost formy nad treścią. I największy minus (dotyczący bardziej wydania książki niż samej treści): mam wrażenie, że nikt nie dokonywał tutaj żadnej korekty. Pełno literówek! Naprawdę strasznie dużo! Uważam, że to jest wyraz braku szacunku dla czytelnika. Tyle na temat.

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013

Interesuje mnie historia Francji, a Markiza to jej część. Lektura bardzo wciągająca - ostrzegam!

Dominika | 2016-07-14
Monika Pawlak | 2015-07-20