Czcigodni weterani

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Koniec świata szwoleżerów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historyczna
Marek

Jest to opowieść o dalszych losach niektórych bohaterów książki "Kozietulski i inni". Młodzi junacy, oficerowie z okresu Księstwa Warszawskiego zaprezentują się czytelnikom jako dojrzali i stateczni obywatele Królestwa Polskiego. Oglądać ich będziemy w rolach i sytuacjach bardzo rozmaitych: jako despotycznych ojców, zdradzanych mężów, czułych synów i braci; jako polityków i badaczy społecznych, dygnitarzy wojskowych i cywilnych, mecenasów literatury i pionierów przemysłu. lojalistów i opozycjonistów, sędziów i podsądnych.
A kiedy wybije historyczna godzina, prawie wszyscy dawni szwoleżerowie - choć wielu uczyni to wbrew woli i bez przekonania - znowu dosiądą koni, aby po raz ostatni w swej karierze poprowadzić naród do boju o niepodległość.

źródło opisu: Od Wydawcy

Anna | 2016-11-03