Strażnik Królewskiego Grobu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0599-1
historyczna
Marek

Zbiór opowiadań. Pierwsze z nich to "Królestwo Białorusi" osnute na kanwie wspominanych przez autora wydarzeń z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Bohaterem drugiego - "Strażnik Królewskiego Grobu" jest Król Staś, a właściwie jego zwłoki, złożone w krypcie kościoła parafialnego w Wołczynie i starania o przywrócenie mu dobrego imienia podejmowane przez Józefa Charytona - miejscowego...

a właściwie jego zwłoki, złożone w krypcie kościoła parafialnego w Wołczynie i starania o przywrócenie mu dobrego imienia podejmowane przez Józefa Charytona - miejscowego artysty malarza i działacza społecznego. Trzecie - "Generał Powała" opowiada o losach Franciszka Ksawerego Dąbrowskiego, któremu car Paweł I powierzył formowanie jednostek polskich, mających być przewagą dla sformowanych we Włoszech Legionów Polskich Jana Henryka Dąbrowskiego

źródło okładki: własne

maryna52 | 2014-04-06