Katarzyna 6

Wydawnictwo: BIS
Piege pour Catherine. Les Montsalvy VI
uczucia, dwór, intrygi
Marek

Kolejny tom pełen zdumiewających przygód, zwrotów akcji i wielkich namiętności: Montsalvy oblężone przez bandę łupieżców, niebezpieczna wyprawa Katarzyny do Paryża w poszukiwaniu męża, któremu grozi śmierć z ręki skrytobójcy, uwięzienie Arnolda w Bastylii, które dramatycznie wpływa na jego dalsze losy, list od umierającej matki Katarzyny wzywającej córkę do Châteauvillain i wstrząsająca niespodzianka po dotarciu pani de Monstalvy na miejsce, jej niegasnąca miłość do męża, która pokonuje wszelkie przeciwności... – to tylko niektóre z opisanych w książce zdarzeń rozgrywających się w mrocznej i zarazem fascynującej epoce rycerzy, czarownic, królów i rozbójników.

źródło opisu: Bis, 2008

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

gwiazdka | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 12 października 2014

Ta historia z każdym kolejnym tomem robi się bardziej i bardziej irytująca. Coraz więcej sprzeczności, coraz częściej zaczynam zwracać na nie uwagę. Przede wszystkim opisana wielka miłość coraz bardziej wygląda mi na totalną bzdurę, bo jakże to, ledwie mąż traci żonę z oczu już podejrzewa ją o wszystko najgorsze, nie ufa jej za grosz, zresztą jak się okazuje słusznie, bo Katarzyna co kilka rozdziałów rzuca się na kolejnego mężczyznę i to facet musi bronić się przed tą cudzą żoną. Niesłabnące, mimo upływu lat, piękno głównej bohaterki jest widoczne tylko w strojach im bogatszych tym lepiej, dziwnym trafem w męskim przebraniu ta kobieta nikomu się nie podoba. I co chwila mamrocze lub tryska łzami. Wielki i szlachetny rycerz Arnold robi co chce, uważając, że on i jego rodzina stoją ponad prawem, w czym dzielnie popiera go Katarzyna, a już ostatnie rozdziały wręcz kipią tą „szlachetnością i prawym postępowaniem”. O ile pierwsze tomy oceniałam nawet nieźle ten wydaje się być na granicy...

Katherina87 | 2012-11-21

Kolejny tom pełen zdumiewających przygód, zwrotów akcji i wielkich namiętności: Montsalvy oblężone przez bandę łupieżców, niebezpieczna wyprawa Katarzyny do Paryża w poszukiwaniu męża, któremu grozi śmierć z ręki skrytobójcy, uwięzienie Arnolda w Bastylii, które dramatycznie wpływa na jego dalsze losy, list od umierającej matki Katarzyny wzywającej córkę do Châteauvillain i wstrząsająca niespodzianka po dotarciu pani de Monstalvy na miejsce, jej niegasnąca miłość do męża, która pokonuje wszelkie przeciwności... - to tylko niektóre z opisanych w książce zdarzeń rozgrywających się w mrocznej i zarazem fascynującej epoce rycerzy, czarownic, królów i rozbójników.

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2008 rok

Jedna ze wspanialszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Historia Katarzyny sprawiła, że raz płakałam,a raz śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy lubią fikcję historyczną!

Bernadeta | 2016-09-19
Przeczytana: kwiecień 2016