Katarzyna 5

Tłumaczenie: Barbara Radczak
Wydawnictwo: BIS
Catherine et le temps d'aimer V
uczucia, intrygi, dwór
Marek

Katarzyna, niezmiennie darząca swego męża wielkim uczuciem, wyrusza z pielgrzymami w długą i pełną trudów drogę do Composteli, by tam go odnaleźć. Po drodze zyskuje zarówno wiernych przyjaciół i towarzyszy podróży, jak i wrogów. Walcząc z przeciwnościami losu, zbójeckimi bandami, zdradą, oszustwem, uwięzieniem, pożarem i – przede wszystkim - brakiem nadziei, piękna i odważna Katarzyna nie ustaje w drodze do celu, jakim jest spokojne i szczęśliwe życie w Montsalvy u boku ukochanego. Jej dalsze fascynujące losy w kolejnych tomach.

źródło opisu: Bis, 2008

źródło okładki: www.wydawnictwobis.com.pl

gwiazdka | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 12 października 2014

Gdyby ten tom był pierwszy na pewno przyznałabym mu więcej gwiazdek, bo i zaciekawienie byłoby większe i oryginalność. Niestety, czytać po raz piąty to samo, nawet opisane innymi słowami i w sposób bardzo plastyczny, gdzie wydarzenia są bardzo przewidywalne, bohaterowie, pomimo upływu lat, nie zmieniają się zupełnie, zaczyna być monotonne. No i to irytujące u naszych bohaterów podwójne spojrzenie na moralność oraz nieustanna chęć Katarzyny, żeby swojego męża trzymać ciągle pod spódnicą zaczyna być nudna i niezrozumiała, zważywszy na czasy, w jakich im przyszło żyć, gdzie odwaga i honor są ważniejsze od bezpieczeństwa i życia. Daje 6/10 z sentymentu, chociaż zaczynam marzyć o zakończeniu serii.

Katherina87 | 2012-11-21

Katarzyna, niezmiennie darząca swego męża wielkim uczuciem, wyrusza z pielgrzymami w długą i pełną trudów drogę do Composteli, by tam go odnaleźć. Po drodze zyskuje zarówno wiernych przyjaciół i towarzyszy podróży, jak i wrogów. Walcząc z przeciwnościami losu, zbójeckimi bandami, zdradą, oszustwem, uwięzieniem, pożarem i - przede wszystkim - brakiem nadziei, piękna i odważna Katarzyna nie ustaje w drodze do celu, jakim jest spokojne i szczęśliwe życie w Montsalvy u boku ukochanego. Jej dalsze fascynujące losy w kolejnych tomach.

Kevorkian | 2013-04-14
Przeczytana: 1999 rok

Taki sobie sztampowy romansik przygodowy w historycznej oprawie. Całość sprowadza się do "on jest bucem, aczkolwiek hiper-męskim, więc ona kocha go na zabój, jego i tylko jego i z tego tytułu da się za niego pokroić". Tylko wszystko jest bardziej wzniośle i dramatycznie. Dla miłośników romansów raczej niż książek historycznych czy przygodowych.

Alicja | 2014-02-19
Przeczytana: 2008 rok

Jedna ze wspanialszych książek, które kiedykolwiek przeczytałam. Historia Katarzyny sprawiła, że raz płakałam,a raz śmiałam się w głos. Polecam wszystkim, którzy lubią fikcję historyczną!

ewa | 2017-05-04
ewa | 2017-05-01