Mury Jerycha

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Breza, Tadeusz (1905-1970). Dzieła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Marek

Powstała w czasie wojny (1941-42) powieść, zamierzona jako pierwsza część siedmiotomowego cyklu, z którego Breza ostatecznie napisał tylko trzy tomy - wraz z dwutomową powieścią Niebo i ziemia. Mury Jerycha są panoramicznym obrazem stosunków politycznych i towarzyskich w kręgach elity sanacyjnej w okresie jej kryzysu i prób rekonstrukcji po śmierci Piłsudskiego w przededniu II wojny światowej....

Mury Jerycha są panoramicznym obrazem stosunków politycznych i towarzyskich w kręgach elity sanacyjnej w okresie jej kryzysu i prób rekonstrukcji po śmierci Piłsudskiego w przededniu II wojny światowej. Pisarz rysuje tu proces historyczny jako wypadkową personalnych ambicji, zabiegów o władzę, prestiż i korzyści osłanianych fasadą słownych frazesów i mitologią elity odpowiedzialnej za losy państwa.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

monika | 2012-06-27
Przeczytana: 27 września 2012

Mądry Polak po szkodzie a głupi po zwycięstwie.
Kobieta nie odczuwa wielkosci w obcym, pojmuje ja tylko we wlasnym mezczyynie.

Ania | 2014-10-21
Magda M | 2013-06-24