Sprawiedliwość jest kobietą

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska
Wydawnictwo: Da Capo
Justice is a woman
Edyta

Jest rok 1926. Joe Remington, właściciel małej fabryki, przywozi do swojego domu w niewielkim miasteczku w północo-wschodniej Anglii świeżo poślubioną żonę. Pochodząca z Londynu Elaine, która uważa się za wielką damę, nie potrafi i nie chce przystosować się do życia w nowym środowisku, co prowadzi do narastających konfliktów między nią a mężem. Za namową męża sprowadza swą siostrę, Betty. Czy tej nieatrakcyjnej, lecz niezwykle szlachetnej kobiecie uda się uratować skazane na niepowodzenie małżeństwo Remingtonów, zwłaszcza że skrycie kocha się w szwagrze?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

gwiazdka | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

Joe i Elanie wracają z podróży poślubnej. Zaczyna się zwyczajne życie i codzienne sprawy. Problem jednak w tym, że Elanie pochodzi z wyższej sfery niż jej mąż, poza tym młodzi zamieszkują na północy Anglii, gdzie młoda kobieta nie widzi dla siebie godnego towarzystwa. Poza tym trwa dwudziestolecie międzywojenne i robotnicy domagają się swoich praw, co jest oczywiste dla Joe, ale czego w ogóle nie może zrozumieć jego żona. Czy więc w takiej sytuacji i przy takich charakterach małżeństwo ma szanse przetrwać? W dodatku, kiedy do głosu dojdą wydarzenia z przeszłości? Książka jest ciekawym studium charakterów, chociaż moim zdaniem autorka popadła w skrajności, bohaterowie w swojej dobroci czy egoizmie byli wręcz irytujący. Za to powieść jak na swoje niewielkie rozmiary bardzo bogata w treść. Polecana dla wszystkich, których pasjonuje powieść obyczajowa.

emileczka | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016