Rok niewinnych

Year of the virgins
83-7157-081-3
powieść, rodzina, moralność, piekło
Edyta

Podporządkowanemu konwenansom małżeństwu Coulsonów przez lata udawało się prezentować otoczeniu wizerunek przykładnej, szczęśliwej rodziny. Po tym, jak ich pierwsze dziecko, Stephen, urodziło się upośledzone, narodziny kolejnego, zdrowego już syna, powinny być ukoronowaniem tej sielanki. Stopniowo Winifred i Daniel Coulsonowie odsłaniają swoje prawdziwe oblicze. On od lata kocha gosposię w swoim domu, Maggie, a ona z przeciętnej pani domu zamienia się w ograniczoną dewotkę. Jej jedynym celem jest chronienie ukochanego dziecka, Dona, przed brudnymi pułapkami życia. Gdy na scenie pojawia się młoda kobieta, Anette, która zagraża temu porządkowi, katolicka moralność Winifred staje się źródłem szaleństwa i zaczyna się piekło.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

gwiazdka | 2013-04-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Historia niby zwykłej rodziny, w której nic nie jest zwykłe. Miłość macierzyńska, która ogranicza i zabiera zamiast dawać, małżeństwo, którego już nie ma. I ślub mający być początkiem nowej historii, a jest początkiem rozpadu. Matka kochająca zaborczo syna musi pogodzić się z tym, że w dniu ślubu zabierze jej go inna kobieta. Tymczasem dochodzi do strasznego wypadku nowożeńców, w którym pan młody zostaje kaleką. Książka bardzo wciągająca, dramat obyczajowy, przy którym co bardziej wrażliwi uronią kilka łez. I w którym nie wszystko ma szczęśliwe zakończenie. Mnie osobiście nie podobał się tylko ostatni rozdział.

nati93 | 2015-10-11
Agnieszka | 2015-04-30