Stopa Ikara

Wydawnictwo: Ex Libris
The foot of Icarus
sensacja
Marek

Jest to powieść o robieniu pieniędzy. Pełna sensacyjnej akcji, zawierająca wątki szczególnie interesujące dla polskiego czytelnika. Bohaterem "Stopy Ikara" jest emigrant z Europy Wschodniej, mieszkający w Kanadzie w skrajnej nędzy. Pewnego dnia dostrzega jednak swoją szansę. "Stopa Ikara" prowadzi nas przez slamsy Toronto i zaułki Nowego Jorku, akcja rozgrywa się w Amsterdamie, w Maroku i na...

"Stopa Ikara" prowadzi nas przez slamsy Toronto i zaułki Nowego Jorku, akcja rozgrywa się w Amsterdamie, w Maroku i na Giblartarze, pełna jest scen dramatycznych i brutalnych, a jej bohaterowie - dwójka przyjaciół: amerykański gangster i uciekinier "ze Starego Kraju", były rajdowiec i bokser - w przeciągu niespełna dwóch lat dorabiają się kilkudziesięciu milionów na przemycie narkotyków z Afryki Północnej do Kanady i Stanów Zjednoczonych.
Ponadto jest to powieść "z kluczem", ocierająca się o granice popularnej na Zachodzie "political fiction", o dynamiczne zarysowanej intrydze, przeprowadzonej w sposób precyzyjny i prawdopodobny.

źródło opisu: Wydawnictwo Exlibris, 1990

źródło okładki: własne