Ptak bez skrzydeł

Wydawnictwo: BIS
Wingless bird
powieść, miłość, marzenie
Edyta

Dzieje Agnes, córki sklepikarza, która w głębi duszy pragnie dla siebie innego życia. Jej marzenie spełnia się, gdy poznaje Charlesa, młodego mężczyznę z arystokratycznej rodziny. Czy jednak Charles będzie jedyną wielką miłością jej życia?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

violabu Toczytam | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 maja 2017

Catherine Cookson to mało w Polsce znana brytyjska pisarka. Dla porównania: na LubimyCzytać książkę "Ptak bez skrzydeł" oceniło 8 osób, podczas gdy na anglojęzycznym Goodreads niemal 600. Urodzona na początku XX wieku pisarka osadzała swe powieści współcześnie przedstawiając życie ludzi z różych warstw społecznych. Ich problemy, pasje i przede wszystkim emocje wbudzają poczucie przyjemności obcowania z bohaterami powieści. Najistotniejsze w powieściach Rej autorki są odczucia, podążanie własną, czasem trudną drogą oraz pozytywna postawa wobec innych ludzi.

Główną bohaterką "Ptaka bez skrzydeł" jest Agnes. "Dziwna i szczera z odrobiną uszczypliwości, ciut nietaktowna", niezwykle odważna i pewna siebie córka właściciela trafiki oraz sklepu ze słodyczami.
Choć dziewczyna należy do klasy średniej, to nie jest jej w życiu łatwo z powodu braku miłości rodziców. Dodatkowe problemy tworzone przez siostrę powodują lawinę zdarzeń, które przewrócą życie Agnes do góry nogami.

Nie jest to...

Wandzia | 2017-04-09