Doktor Anielski czyli opowieść o św. Tomaszu z Akwinu

Tłumaczenie: Dorota Szczerba
Wydawnictwo: Esprit
Ange de l'école ou Saint Thomas d'Aquin, raconté aux enfants par Raïssa Maritain
83-60040-12-5
religia
Aneta

Opowieść Raissy Maritain o św. Tomaszu z Akwinu, zwanym Doktorem Anielskim, pełna średniowiecznych legend i cudów, przekazuje jego umiłowanie prawdy i pokorne dążenie do poznania Boga. Adresowana jest do wszystkich, którzy chcą nie tylko poznać wielkiego Nauczyciela Kościoła, lecz także zachwycić się nim całym sercem. Jak pisze we wstępie brat Moris Maurin, przyjaciel męża Raissy, Jacquesa...

Jak pisze we wstępie brat Moris Maurin, przyjaciel męża Raissy, Jacquesa Maritaina:
Raissa, z podziwu i wdzięczności, chciała dać
poznać Tomasza szerszemu gronu, ale zrobiła
to na swój sposób: poetycki i intuicyjny.
W podobnym nieco stylu, jakim posłużył się
Saint Exupéry w Małym Księciu, gdy zwrócił
się do dzieci i do tych, którzy mają serce dzieci
i pozwalają się „oswoić” prawdzie i pięknu.

Przesłanie książki wspaniale wzbogacają ilustracje znanego włoskiego artysty, przyjaciela Maritainów, Gina Severiniego.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/20/Doktor-Anielski--czyli...»

Aneta | 2011-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2011

Jak dla mnie książka rewelacyjna!
Udowodniła mi, jak mało wiem o życiu świętych i jak wiele przy tym tracę. Święty Tomasz był człowiekiem niezwykłym, godnym przykładem do naśladowania. "Każdy kto się do niego zbliżał otrzymywał łaskę duchowej radości". Po tej lekturze z pewnością każdemu postać Doktora Anielskiego nie będzie obojętna.
Zachęcam gorąco do czytania!!!

AsiK | 2011-03-06
Przeczytana: 02 lutego 2012