Ezechiel, koronny świadek : jego relacja, jego świątynia, jego statki kosmiczne

Tłumaczenie: Grzegorz Prokop
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Ericha von Dänikena". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prokop
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kronzeuge Ezechiel
esej, archeologia, technika,
hunter

Niezwykła rzeczowość pisarza wnosi istotny wkład w naszą wiedzę o osiągnięciach techniki nieznanego pochodzenia.

słoneczko | 2016-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Czasami lubię sięgnąć po książkę inną niż czytam na co dzień.
Interesują mnie tematy związane z istnieniem dawnych nieznanych kultur.
Czy oprócz kultur prymitywnych istniały wysoko rozwinięte, posiadające technikę której nawet dzisiaj nie posiadamy?
Czy ziemię odwiedzili przybysze z odległych planet? Czy istniała Atlantyda?
Ta książka opisuje podróż Ezechiela do świątyni.
Jego opowieść weszła do Biblii jako proroctwo Ezechiela.
Opis zachęcał do przeczytania. Miało być miło i przyjemnie. Ot taka rozrywka z cyklu „UFO i kosmici na ziemi”.
Jednak treść mnie zawiodła.
Większość książki to analiza cytatów z Biblii oraz próba odtworzenia świątyni, szczególnie jej rozmiarów.
Nadmiar danych technicznych, wymiarów, sposobów liczenia powoduje, że książka jest nieczytelna dla normalnego czytelnika. Nawet architekt może się pogubić.
Operowanie na jednej stronie kilkudziesięcioma wymiarami i to jeszcze w łokciach, powoduje, że i matematyk (a jestem w tym dobry) czuje znudzenie i...

Kaśka | 2011-01-19
Family | 2012-12-28