Jaśminowa miłość

Misieńka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ispirazione | 2014-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2014

Dziełko szalenie grafomańskie. Rymy częstochowskie na równi z białymi - wszystkie jednakowo pozbawione sensu. Twórczość przywodząca na myśl pierwsze dziecięce próby literackie - rzecz urocza tylko jeśli mowa o ośmiolatku, nie zaś osobie dorosłej aspirującej do miana poety („...kogo mamy kochać/ kogo tylko lubić/ z kim się zaprzyjaźnić/ a z kim tylko czubić...”). Całość żałosna, boleśnie płytka i bezrefleksyjna.

„trzeba być zawsze
i nadziei
po nosie”

Misieńka | 2011-01-29
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo kiepskie, naiwne, poprawne katolicko, bez cienia zadumy i kontrowersji, banalne, zawierające utarte komunały wiersze księdza Jacka. Zdecydowanie wolę księdza Jana Twardowskiego, który zmusza do myślenia.

Nie polecam.

Dorota_Maliszewska | 2015-09-03