Książeczka dla przestraszonych rodziców Czyli co robić, gdy twoje dziecko zachowuje się dziwnie, niepokojąco, nietypowo

Seria: Książki, które pomagają żyć
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8386821981
Misieńka

Lęk o dziecko rodzi się wraz z jego przyjściem na świat. Związany jest przede wszystkim z prawidłowością jego rozwoju. Książka została napisana, aby uspokoić przestraszonych rodziców i zmniejszyć ich obawy o dziecko poprzez przybliżenie im prawidłowości jego psychicznego rozwoju. Także dla wskazania tych odchyleń, które zaniepokojenie wywoływać powinny. Autor rok po roku przedstawia osiemnaście lat życia dziecka - od jego narodzin, aż do pełnoletności, zawierając w każdym rozdziale: krótką charakterystykę danego okresu rozwojowego opis mogących pojawić się zdarzeń i zachowań dziecka, które nie zakłócają prawidłowości jego rozwoju oraz opis tych, które powinny budzić niepokój rodziców wraz ze zwięzłymi wskazówkami, co wtedy robić. Książka stanowi rodzaj domowego kalendarza-poradnika, do którego w dowolnym momencie życia dziecka rodzice mogą zajrzeć, aby lepiej zrozumieć, co dzieje się z ich pociechą, i tym samym uspokoić swoje obawy, wybierając stosowną linię postępowania.

źródło opisu: http://www.empik.com/ksiazeczka-dla-przestraszonyc...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/ksiazeczka-dla-przestraszonyc...»

Agnes | 2013-07-31

Ta książka to alfabet każdego rodzica. Każde pół roku życia dziecka jest tutaj opisane. Jest charakterystyka psychologiczna danego wieku, co dziecko powinno potrafić a czym powinniśmy się martwić jeśli tego nie umie.
Moje dziecko rośnie, a ja sobie tak co jakiś czas do tej książeczki zaglądam. Nie raz uratowała moje nerwy, i dziecka też. Bo nie wiedziałam, że są u dziecka takie etapy, w których jest kompletnie "na nie" - i to jest etap rozwoju, a nie jego złośliwość. To pozwalało zrozumieć i przetrwać.

Bardzo polecam. Choć autor kontrowersyjny, warto skorzystać.

Anna Radomska-Gacki | 2016-03-12

Mała encyklopedia rodzica. Świetne, mądre, z duża dozą humoru. Pomimo zamieszania jakie toczyło się wokół autora pragnę wszystkim ludziom chcącym poczytać o dzieciach, zgłębić tajniki wychowania bądź poczynić studium przypadku swojego dziecka polecić tę pozycje. Ogromna wiedza autora przekazana w krótkiej pouczającej książce. Polecam!

Megunia | 2011-09-20

coś wspaniałego !!!!nie wiem czy można jeszcze gdzieś dostać tę maleńką "wielką" książeczkę ( z wiadomych powodów) ale jest to najlepsze studium psychologi i rozwoju dziecka z jakim sie zetknęłam. Polecam każdemu rodzicowi dziecka od 1 do 18 lat

trumpi | 2017-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2017

Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, trochę przestarzałe opinie na temat szkoły i nauczycieli. Myślę, że po jej przeczytaniu łatwiej przetrwam(y) okres dojrzewania moich dzieci.

Kasia Kosińska-Rysz | 2016-11-08
Przeczytana: 03 listopada 2016

Podpowiada, czego się spodziewać, ale nie mówi, jak sobie radzić z wyzwaniami rodzicielstwa.

ejje | 2011-01-30
Przeczytana: wrzesień 2012