Firma "Zamiast"

gosieq

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Krzysiek | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Książka z kategorii powieści dla starszej młodzieży. Głównym bohaterem jest Rafał – „świeżo upieczony” maturzysta, który spędza wakacje u dziadka w Sopocie. Właśnie „zawalił” egzamin na architekturę, więc rodzice (o straszliwie wybujałych ambicjach co dalszej kariery ich syna) za karę wysyłają go do dziadka, do Sopotu właśnie, zamiast zabrać ze sobą na wakacje do Włoch (starsi czytelnicy – Ci z „epoki” – wiedzą dobrze, że to była wtedy naprawdę straszna kara, biorąc pod uwagę to, że powieść pisana była w 1978 roku, kiedy wyjazdy zagraniczne do Europy Zachodniej były nieosiągalne dla przeciętnej rodziny). Rafał razem z dziadkiem zajmuje się drobnymi remontami stolarskimi (schody, meble, boazeria), co sprawia mu sporą przyjemność, bo zamiłowanie do stolarstwa prawdopodobnie odziedziczył po dziadku. W Sopocie Rafał spotyka kolegę z klasy – Jacka, któremu również powinęła się noga w trakcie egzaminu do wymarzonej szkoły teatralnej. Obydwaj koledzy, dzięki dziadkowi Rafała, pracują przy...

Klucznik | 2016-02-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Niezwykła książka opowiadająca o młodych ludziach, którzy znajdują swój pomysł na życie. Łączy ich niezwykła, piękna przyjaźń. Polecam!

Ewelinka | 2012-11-23
Przeczytana: 2002 rok

Firma - zamiast studiów. W dzisiejszych czasach nic dziwnego, przed laty droga życiowa nie zawsze popierana przez rodziców (inteligentów) młodych ludzi.

Marzena | 2015-09-06
anerzam | 2012-08-29