Niedyskrecje teatralne

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Misieńka

"Niedyskrecje teatralne" to pamiętnik aktora i reżysera starszego pokolenia, który aktywnie przeżył okres bujnego rozkwitu sceny polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Autor opisuje swą młodość, kolegów z ławy szkolnej, wśród których byli Makuszyński i Kleiner. Przedstawia od strony kulis ludzi teatru owej epoki z Feldmanem, Żelazowskim, Fiszerem i Jaraczem na czele. Relacjonuje szczegółowo...

Autor opisuje swą młodość, kolegów z ławy szkolnej, wśród których byli Makuszyński i Kleiner. Przedstawia od strony kulis ludzi teatru owej epoki z Feldmanem, Żelazowskim, Fiszerem i Jaraczem na czele. Relacjonuje szczegółowo lwowską premierę "Wesela" Wyspiańskiego, przytacza liczne anegdoty, zabawne epizody, kreśli barwne sylwetki osób, z którymi się stykał.
Słowo wstępne: Jan Trzynadlowski.

źródło opisu: Ze skrzydełka okładki

| 2013-07-10