Wprowadzenie do etyki.

Tłumaczenie: Juliusz Zychowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl filozoficzna WAM". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Einführung in die Ethik (pol.)
978-83-7505-054-7
filozofia, etyka, wprowadzenie
filozofia i etyka
pheosia

Intencją tej pracy jest wprowadzenie Czytelnika w podstawowe filozoficzne problemy etyki. Znajomość ta jest niezbędna każdemu, kto chce się zając którąś z dziedzin etyki szczegółowej. Istotnie, zanim przystąpi się do pracy nad etyką konkretnych dziedzin praktyki, powinno się wiedzieć, o co w etyce zasadniczo chodzi. Wtedy bowiem dopiero można odnieść problematykę etyczną do konkretnych obszarów życia i badać je szczegółowo pod tym kątem.

źródło opisu: www.lideria.pl

źródło okładki: www.lideria.pl