Kogo szukasz? Opowiadania nie tylko dla dzieci

Wydawnictwo: Aspra-Jr, Bellona
978-83-11-10932-2

Całe życie trzeba uczyć się nie być egoistą. Zobaczyć własny egoizm to już dużo. Żyć nie dla siebie Poznanie Boga to walka z egoizmem. Dostrzeganie innych ludzi, spraw. Chodzi o zoczenie samego siebie: jakim ja jestem. Czy ze mną jest innym dobrze w domy, na wycieczce, w szkole? Czy ktoś płacze przeze mnie? Chciałbym, żeby dziecko zdało sobie sprawę, co robi złego, a także, co może zrobić dobrego, żeby oceniło samo siebie. Żeby zrozumiało, że z nim ma być innym dobrze, że wiele może zrobić w życiu dobrego. Zależy mi, żeby dziecko zrobiło dużo dobrego w swoim życiu, żeby było potrzebne ludziom. Gdy się mówi: żyj dla Boga to jest abstrakcja. Dziecko powinno żyć dla mamusi, dla brata, dla koleżanki. Żeby innym było z nim dobrze. To jest właśnie życie dla Pana Boga.

Wybrała, opracowała i posłowiem opatrzyła Aleksandra Iwanowska.
Zdjęcia: Aleksandra Iwanowska, na zdjęciach pacynki wg projektu Hanny Kośmickiej, wykonane w jej pracowni autorskiej.

Kasia | 2015-12-08
madzia93 | 2015-02-27