Zachowania agresywne u psów. Analiza przypadków, zapobieganie i terapia behawioralna

Tłumaczenie: Anna Król
Wydawnictwo: Galaktyka
7 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Aggressive Behaviour in Dogs

Poradnik dla behawiorystów. Dotyczy rozwiązywania problemów, które sprawiają psy agresywne. Podłoże zachowań agresywnych. Analiza przypadków. Naukowe podejście do problematyki zachowań agresywnych u psów.

źródło opisu: Galaktyka, 2009

źródło okładki: Galaktyka, 2009

Delvardian | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Największe rozczarowanie jakiego doświadczyłam. James O'heare absolutnie nie potrafi przekazywać wiedzy i tłumaczenie tego "naukowością" jest jakimś kiepskim żartem. Wiele informacji naukowych zawierają też inne książki z tego okresu a jednak można je czytać i zrozumieć, autorzy wyjaśniają pojęcia i starają się, żeby czytelnik nie połamał sobie na nich zębów. James nie. James ma gdzieś czytelnika, zalewa go bełkotem, który niekoniecznie jest niezbędny dla dalszej części książki. Co więcej kiedy przechodzi do konkretów nagle zaczyna być - jak dla mnie - nieco mętnie. Dodać do tego fakt, że powiela MITY i BZDURY (nieładnie!) dotyczące pewnych grup rasowych. Okazuje się, że charty są dalej dla Jamesa psami uciekającymi (nosz poważnie???) a terriery są przez tego Pana dalej psami, którym ponownie przyczepia brzydką łatkę.
Jestem absolutnie na nie i nie wiem dlaczego ludzie tak się zachwycają tą książką.

Aluśśka | 2016-06-14
Przeczytana: 10 lipca 2015

Obowiązkowa pozycja dla psich behawiorystów, lekarzy weterynarii, gdyż autor przekazuje ogromną wiedzę z zakresu radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami psów- pod tym względem REWELACJA, jednak oceniam jako "dobra" z powodu ciężkiego języka używanego przez autora.

greenrabbit | 2012-07-16

Pamiętajcie że nie jest to książka dla zwykłych właścicieli !!! Sam autor pisze w niej że ten temat dla właścicieli zostanie potraktowany w osobnej pozycji. Dla zwykłego właściciela psa chcącego poszerzyć swoją wiedzę ta pozycja jest zbyt naukowa.

luna | 2013-09-08
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Jest to najlepsza tego typu książka na polskim rynku. Autor jest wybitnym specjalistą. Książka nie jest dla właścicieli psów, ale dla behawiorystów i pod tym kątem powinna być oceniana.

K_M_Leider | 2016-03-23
Okamia | 2014-02-04