Karta Nauczyciela /Komentarz Problemowy

Wydawnictwo: Osrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
biznes, finanse

Kompendium wiedzy prawnej dla pracowników oświaty, obszerne i szczegółowe wyjaśnienia najczęściej występujących problemów, m.in.: * wymagań kwalifikacyjnych, * awansu zawodowego, * powierzenia obowiązków dyrektora i jego odwołania z funkcji, * nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, przeniesień, * wynagradzania i czasu pracy, * uprawnień socjalnych i urlopów, * uprawnień emerytalnych, * zjawiska mobbingu, * wypadków przy pracy, wypadków w drodze do pracy lub z pracy, chorób zawodowych, * szkoleń w zakresie bhp, profilaktycznych badań lekarskich, * działalności socjalnej szkoły. Kolejne, jedenaste wydanie komentarza (poprzednie wydania nosiły tytuł & Karta Nauczyciela. Komentarz w pytaniach i odpowiedziach& ) uwzględnia ważną dla środowiska nauczycielskiego nowelizację Karty Nauczyciela z dnia 21 listopada 2008 r. (Dz.U. z 2009 r. Nr 1, poz. 1), która wprowadziła zmiany w zakresie wymiaru czasu pracy oraz wynagrodzeń nauczycieli. Ułatwieniem dla Czytelnika będzie zamieszczony w książce dokładny spis wszystkich omawianych zagadnień, skorowidz rzeczowy oraz ujednolicony tekst ustawy Karta Nauczyciela z wyróżnionymi ostatnimi zmianami. Piotr Ciborski ekspert prawa pracy, specjalizujący się w zagadnieniach jej prawnej ochrony. Autor licznych komentarzy i poradników poświęconych praktycznym aspektom stosowania prawa pracy. Wieloletni inspektor pracy PIP. Rok wydania: 2009,