"Boś lud swój pomordował..." : biografia Karola I Stuarta

Tłumaczenie: Anna Bidwell
Seria: Z medalionem
historyczna
Marek

Opowieść o Karolu I Stuarcie, z Bożej łaski władcy Anglii, Szkocji, Francji i Irlandii, opowieść o królu, który wszedł w I poł. XVII wieku wszedł w ostry spór z rosnącym w siłę parlamentem.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: własna

Garcia | 2012-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Czasami, w trakcie czytania, miałam ochotę oddać ją do biblioteki, ale na szczęście wytrwałam. Biografia jest nietypowa - autor stara się pokazać Karola z każdej możliwej strony - jako ofiarę historii, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie, zadufanego w sobie władcę, którego nie obchodzi los poddanych i słabego człowieka, którego decyzjami kierują żona i doradcy. Warto było poświęcić książce czas i liczę, że to nie będzie moje ostatnie spotkanie z G. Bidwellem

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Vanyaquetta | 2016-08-18
Na półkach: Historya, Przeczytane