Zdobywca Anglii (Wilhelm I z Normandii)

Tłumaczenie: Anna Bidwell
Seria: Z medalionem
historyczna
Marek

Nazywany jest Wilhelmem Zdobywcą lub mniej ładnie Wilhelmem Bękartem. Był jednym z najwybitniejszych wodzów i władców w XI wiecznej feudalnej Europie. Książę Normandii i król Anglii, jego zasługą jest pierwszy w Anglii całościowy spis wszystkich majętności. George Bidwell znany biografista słynnych postaci historycznych przedstawia władcę w ciekawy sposób na tle mrocznego i tajemniczego średniowiecza.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: własna

joan_stark | 2015-08-18
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Wilhelm Zdobywca jest zdecydowanie jedną z ciekawszych postaci historii średniowiecznej - bardzo skuteczny w swoich działaniach, świetny dyplomata i wojownik, dzięki któremu Anglia szybko rozwinęła się na dużą skalę. Biografia pióra Bidwella jest dobrze napisana, przedstawia nie tylko osiągnięcia króla, ale także jego osobiste zalety i wady.

ggpost | 2015-03-11
Przeczytana: 2014 rok

Wielkie rozczarowanie. Zwłaszcza w porównaniu z inną książką tego autora o księciu Wellingtonie. Początek dość ciekawy ale im dalej tym bardziej ma sie wrażenie, że Bidwell ciągnie watek panowania Wilhelma na siłę.

Krystyna | 2011-08-24

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Aliath | 2016-11-20
Anna | 2016-11-04