Przed świtem

Cykl: Zmierzch (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

zakończenie bestsellerowego cyklu Stephanie Meyer. Czym zakończy się rok oczekiwania, marzeń, rozterek, lęków Bellia Czy rozdarta między uczuciami do wampira i wilkołaka nastolatka zdoła któregoś

anaszko | 2019-07-03

Zdecydowanie chyba najlepsza cześć z całego cyklu. Czyta się błyskawicznie.

Makrauchenia | 2019-07-02

Gwiazdka ujemna. Ależ gniot.

Joanna | 2019-05-31
Przeczytana: 30 maja 2019

Do tej pory byłam zachwycona sagą zmierzch ale teraz to chyba mi się przejadło. Ostatni tom utrzymany jest w słodko cukierkowym tonie, zwłaszcza II część. Prawdziwa akcja rozgrywa się w tle a my spędzamy coraz więcej na snuciu gładkich gadek.
Wszystkie opisane wydarzenia są ważne ale czy na prawdę trzeba było na to 700 stron. Wieczne omawianie sytuacji pomiędzy bohaterami bardzo mnie nużyły. I przykro mi to powiedzieć - film był lepszy.

BeaW111 | 2019-05-21
Przeczytana: 10 stycznia 2019

4 cześć Sagi- smutno było się rozstać z bohaterami oraz ich przygodami. Mam nadzieje ze autorka nie wpadnie na pomysł napisania dalszych losów naszych bohaterów. Bardzo fajnie opisane przemyślenia Belli, po porodzie. Odważne stwierdzenie- ze nie czuje więzi z dzieckiem, do momentu aż je wzięła na ręce. Polecam przeczytac cała Sagę :-)

Vivit | 2019-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 05 lutego 2019

Najdłuższy tom, ale dla mnie najsłabszy, a może nawet niepotrzebny? Plus za to, że wreszcie poznajemy bliżej inne wampiry z różnych okolic, dzięki czemu świat przedstawiony się rozrasta. Mimo wszystko fabuła już mocno wymuszona.

Karolina | 2019-04-04
Przeczytana: 29 lipca 2009

To najgrubsza część sagi. I pomimo wielowątkowości i poruszaniu się po historii z różnych perspektyw (zupełna zmiana prowadzenia narracji - zaskakujące początkowo, ale z czasem męczące) sprawiło, że ta część nie była aż tak nudna jakby się mogło spodziewać. Moja wyobraźnia była jednak dużo ciekawsza niż później obejrzany film (cz. 1 i 2). W porównaniu do filmu książka jest dużo dużo lepsza. Zakończenie całej sagi.. cóż powiedzieć, czuję niedosyt. Brakuje mi zamknięcia przynajmniej jednej z historii. Pomimo próby spójności z innymi częściami, to brakowało i tutaj porządnego zakończenia z jajem.

Ta część zajęła mi najwięcej czasu, około 2 tygodnie. Może nawet 3. Ale przeczytałam ją w wakacje, więc ;)

magical_bookcase | 2019-03-26

Mroczna ale i romantyczna czwarta część sagi s=zmierzch to wyczekane zakończenie serii o wampirach.

Jedna opinia dla całej sagi.
ISKRZĄCE WAMPIRY??!! SERIO?
WEGETARIANIZM??!!
Próbowałam dać drugą szansę tej sadze ale nic to nie dało. Jedyny plus momentami bardzo zabawna.

ZrodzonyZBurzy | 2019-03-06

Koniec historii. Ostatnia część, najgrubsza. I żyli długo i szczęśliwie.

justicedoubleu | 2019-02-25
Przeczytana: 14 grudnia 2015