Jedyna i ostatnia miłość

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
One and last love
miłość
Marek

"Jedyna i ostatnia miłość", jedenasta książka jego pióra Johna Braine, powieść sympatyczna i ciepła w tonacji, to opowiedziane ustami mężczyzny dzieje miłości dwojga niemłodych ludzi. Opisując spotkania z różnymi osobami, odsłania on po trochu własną przeszłość. Dowiadujemy się więc o jego pierwszym nieudanym małżeństwie, o okresie frustracji wywołanym przez rozpad drugiego małżeństwa, o przywiązaniu do czworga dzieci i zaangażowaniu w ich sprawy, wreszcie o czteroletnim okresie szczęścia i odrodzenia moralnego, jaki przyniosła mu piękna miłość do kobiety zamężnej i matki dwojga dorosłych dzieci, również nieszczęśliwej w związku małżeńskim ze znanym reżyserem telewizyjnym, który ją zdradza z młodziutką aktorką. Parę bohaterów łączy głębokie porozumienie duchowe, oboje są pisarzami, obracają się w tych samych kręgach artystyczno-intelektualnych, mają te same zainteresowania i upodobania i mimo rodzinych uwikłań po raz pierwszy czują, że żyją pełnią życia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

sola255 | 2015-04-15
Na półkach: Romanse, Przeczytane

Jedyna i ostatnia miłość John Braine .
To są tylko i wyłącznie moje przemyślenia.
Autor bardzo się postarał na przyciągnięciu uwagi czytelnika.
Jeszcze nigdy , przyznaję , nie czytałam podobnie skonstruowanej książki.
Jedno wielkie kłamstwo i zaprzeczenie i to wszystko często zawarte w jednym zdaniu.
Początek kiążki zapowiada się , jak zwyczajny romans żonatego mężczyzny , odskocznia od codziennego życia.
Dzieci i zona w domu po za miastem , a bohater z kochanka w garosnierze w mieście.
Stopniowo zaczęłam uzmysławiać sobie ,że to wcale nie jest takie proste i nabrałam podejrzeń co do autentyczności Vivien.
Ze wszystkich kretactw i niedomówień autora naraz wyłonił mi sie zupełnie inny obraz rzeczywistości.
Prawdy w tej ksiązce należy szukac dosłownie pomiędzy wierszami.

Nasz główny bohater jawi sie , jako pusty zapatrzony w siebie egocentryk.
Bardzo liczy sie dla nie niego blichtr i tzw "towarzystwo".
Wieczny "Piotruś Pan" z kryzysem wieku średniego.
Naraz , jakby obudził sie z...

Karolina Kułakowska | 2016-08-22
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

O miłości pisać jest ciężko, ponieważ to temat
praktycznie wyczerpany. Tutaj mamy powieść
o poszukiwaniu, o wielkich i mniejszych uczuciach.
Główny bohater nieco arogancki, nieco zapijaczony,
mimo wszystko bardzo sympatyczny, taki prawdziwy
ze swoimi wadami. Gorąco polecam każdemu
miłośnikowi dobrej prozy!

Dama | 2016-10-04