Młody Samuraj. Droga Wojownika

Cykl: Młody Samuraj (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Pasjonująca przygoda, która od pierwszej strony rzuca czytelnika na ziemię i trzyma go tam do końca... Eoin Colfer, autor serii o Artemisie FowluJest sierpień 1611 roku. Statek Jacka Fletchera rozbija się u wybrzeży Japonii a ukochany ojciec chłopca i załoga giną zamordowani przez piratów ninja. Jacka otacza opieką Masamoto Takeshi, legendarny mistrz miecza. Gdy chłopiec trafia do szkoły samurajów, okazuje się, że w oczach wielu uczniów jest barbarzyńcą i wyrzutkiem. Czy zdoła dowieść, że zasłużył na miano wojownikaa Książka Młody samuraj. Droga wojownika to nie tylko wspaniała opowieść przygodowa, lecz także skarbnica wiedzy o Japonii a panujących tam obyczajach, etykiecie, o wschodnich sztukach walki i zen. Już wkrótce www.mlodysamuraj.plChris Bradford lubi latać w powietrzu. Skakał na bungee nad Wodospadami Wiktorii, ze spadochronem w Nowej zelandii i z góry we Francji na paralotni, ale zawsze lądował bezpiecznie a tego się nauczył, trenując sztuki walkiaKiedy miał siedem lat, wstąpił do klubu judo i tak zaczęła się jego miłość do przerzucania innych przez ramię, boksowania się z cieniem i kłaniania na potęgę. Od tamtych lat trenował karate, kickboxing oraz samurajską sztukę walki mieczem i zdobył czarny pas w Kyo Shin Taijutsu, tajemnej sztuce walki wojowników ninja. zanim napisał serię Młody samuraj, był zawodowym muzykiem i autorem tekstów piosenek. Grał nawet dla jej wysokości królowej Elżbiety II (choć podejrzewa, że występ jego kapeli wydał się królowej zbyt hałaśliwy).Mieszka na wsi w South Downs z żoną i dwoma kotami, Tiggerem i Rhubarbem.By dowiedzieć się więcej o Chrisie, odwiedź stronę internetową youngsamurai.com.

gacek | 2019-07-31
Przeczytana: 21 lipca 2019

Czysta rozrywka. Książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Nie jest to historia skomplikowana, czy pełna zaskakujących zwrotów akcji, chociaż nie wszystko udało mi się przewidzieć. Kierowana zdecydowanie do młodszego czytelnika, ale w niczym nie przeszkadza to w czytaniu dorosłemu. Książkę można polecić rodzicom, którzy chcą wciągnąć swoje pociechy w czytelnictwo.

Osadzona w siedemnastowiecznej Japonii opowieść o samurajach, a zarazem o poszukiwaniach swojego miejsca w świecie. Dla wzbogacenia treści dodatkowo urozmaicona przygodą, akcją oraz wschodnią filozofią. Na ile dobra okazała się ta mieszanka?

Na początku umówmy się, że seria o Młodym Samuraju adresowana jest do młodszego czytelnika. Jej głównym bohaterem jest dwunastoletni Jack Fletcher. Wraz z ojcem służy na brytyjskim żaglowcu jako majtek. Niestety podczas rejsu do portu w Nagasaki statek wpada w sztorm i zostaje poważnie uszkodzony u samego wybrzeża Japonii. Jakby mało było nieszczęść, wkrótce potem załogę atakują japońscy piraci. Ranią Jacka i zabijają na jego oczach ojca. Bohatera przed niechybną śmiercią ratuje samuraj i mistrz miecza Masamoto Takeshi. Jako, że Jack traci ojca i nie ma większych szans na powrót do domu, Masamoto wspaniałomyślnie decyduje się go adoptować. Można uznać, że jego decyzja otwiera furtkę do dalszych perypetii Jacka, gdyż będąc przybranym synem...

willYT | 2018-03-31
Przeczytana: 09 listopada 2017

gówno

Meg | 2017-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Młody chłopak John Flecher stoi na rozdrożu. Nagle znajduje się w całkowicie obcej dla niego sytuacji, która brutalnie wyrywa go z wcześniej obranej drogi zostania pilotem statku.
Delikatny krajobraz Japonii, egzotyczna uroda, sztywna etykieta i nieznana kultura. Świat samurajów nie jest tak honorowy jak się wydawało. Rozdarty wewnętrznie Jack podąża nową ścieżką. Czy właśnie to miało stać się jego przeznaczeniem? Czy Jack pomści śmierć ojca i zdoła utrzymać rutter w sekrecie? Czy uda mu się wrócić do domu?
Uważam, że książka jest bardzo dobra. Autor użył przystępnego języka i powoli i skrupulatnie zaznajamia nas z Japonią. Możemy postawić się w sytuacji Jacka, który także będąc Europejczykiem, poznaje obyczaje i japońską regułę.
Polecam książkę wielbicielom Japonii, samurai i dobrze opisanych walk!

Jan | 2017-04-15

fajna historia!
niemało się zadziwiłem że ta opowieści trzyma się przy prawdziwym biegu osi czasu Japonii!!!

killingjoke9998 | 2017-04-12

♥♥♥

Gadyuka | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

1611 rok. Moda podróży dookoła świata, do nowych lądów, którą zapoczątkowało odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. To również epoka feudalnej Japonii. A dlaczego wyszczególniłam Japonię? Bo to na tej wyspie dzieje się akcja tej powieści. A głównym bohaterem jest Anglik - Jack Fletcher, który wpłynął w japońską strefę morską wraz z załogą statku Alexandria. Chłopak ma niewiele lat, jednakże wypłynął w tak niebezpieczny rejs ze względu na swojego ojca, który jest pilotem. Marynarze trafiają na sztorm, po którym zostają napadnięci przez piratów ninja i wymordowani. Jedynie Jackowi udaje się przeżyć, a jego zadaniem jest chronienie ruttera, dziennika, który jest zbiorem najważniejszych informacji i wskazówek, sumiennie zbieranych przez doświadczonych podróżników. To dzięki tej tajemniczej rzeczy Jack może w ogóle marzyć o powrocie do rodzinnej Anglii. Jednakże kiedy chłopiec traci przytomność, ratuje go i bierze pod swą opiekę Masamoto Takeshi, legendarny samuraj. Po długim...

Szymon Machura | 2017-01-22

Dzięki tej książce zakochałem się w kulturze i języku japońskim <3! Książka świetna, bardzo podobało mi się, że niektóre słowa były napisane po japońsku. Na pewno wrócę do lektury.

agnieszkatheend9 | 2016-11-14
Na półkach: Przeczytane, Mój Regał

Świetna ksiązka, wciąga, jest zabawna i pełna akcji, piękny opis Japonii :)))

Zane | 2016-07-21
Przeczytana: lipiec 2012

Książka naprawdę mnie zaciekawiła, bo ogólnie zasady i tradycje Azji są bardzo interesujące. Uprawiam karate i wiele zwrotów z książki już znałam. Niestety kiedy "odkryłam" kolejne części serii, byłam już trochę "za stara", tzn. nie miałam ochoty po nie sięgnąć. Myślę jednak, że kiedyś się za to zabiorę, bo jestem ciekawa dalszych losów Jacka.