Igrzyska śmierci

Okładka książki Igrzyska śmierci
Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1) Ekranizacje: Igrzyska śmierci (2012) Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura młodzieżowa
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
literatura młodzieżowa
Cykl:
Igrzyska śmierci (tom 1)
Seria:
Kolekcja 70 lat Empik
Tytuł oryginału:
The Hunger Games
Wydawnictwo:
Media Rodzina
Data wydania:
2012-03-21
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Data 1. wydania:
2008-01-01
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788372786371
Tłumacz:
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Ekranizacje:
Igrzyska śmierci (2012)
Tagi:
ameryka panem przyszłość igrzyska śmierci głodowe

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Opinia

avatar
227
177

Na półkach: , ,

Opinia dotyczy całej serii "Igrzysk Śmierci".


Powieści dystopijnych (fantastyczno-naukowych, przedstawiających czarną wizję przyszłości, wynikających z krytycznej obserwacji otaczającej autora sytuacji społecznej) oraz antyutopijnych (mówiących o społeczeństwie przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie jej systemowi władzy) jest teraz wśród książek całkiem sporo. Kiedy już za pomocą pojęć określiliśmy owe zjawisko, odpowiedzmy sobie na pytanie, co tak bardzo przyciąga do nich nas, młodych czytelników?

„Igrzyska śmierci” to bardzo dobra powieść. Narracja w czasie teraźniejszym pozwala doskonale odnaleźć się w akcji. Autorka nie atakuje nas trudnymi neologizmami, język jest bardzo przystępny, współczesny, co pozytywnie wpływa na odbiór lektury, zwłaszcza wśród nas, młodzieży.

Występujący w tej historii bohaterowie są doskonale wykreowani. Poczynając od drugoplanowych (Peeta, Gale, Haymitch, Prim, i inni), przez pojawiających się w jednym/dwóch tomach (Rue, Cressida, Finnick, i tak dalej), kończąc na głównej bohaterce – Katniss. Postacie są zbudowane z przysłowiowych „krwi i kości”, odczuwają emocje, czasami popełniają błędy… Są ludźmi i zachowują się jak ludzie, świetnie więc możemy się z nimi utożsamiać.

Przyszedł wreszcie czas na fabułę i przedstawiony świat. Wszystko ma logiczny ciąg, jest dopracowane, jednocześnie przetkane niepewnością oraz wieloma niewiadomymi. Kolejne wyrazy, zdania i rozdziały pochłaniamy z coraz większą ciekawością i napięciem. Całą opowieść, według mnie, doskonale zbudowano!

Wciąż nie zapomniałam o pytaniu, które zadaliśmy sobie na początku. „Igrzyska” możemy, oczywiście, z czystym sumieniem zaliczyć do takich dystopijnych oraz antyutopijnych lektur. Mamy podporządkowanie dystryktów przez Kapitol (warto zwrócić uwagę, że Panem powstało na zgliszczach Ameryki Północnej), co niewątpliwie stanowi czarną wizję przyszłości. Pomysł również wziął się z dzisiejszych, otaczających nas realiów, jak mówi sama autorka, „inspiracją dla powstania historii był mit o Minotaurze i Tezeuszu, a także głupie i absurdalne programy typu reality show”. To jednak nie owe „spełnione warunki” sprawiły, że trylogia stała się hitem. Spowodował to świetny pomysł, oraz (przede wszystkim) jego rewelacyjne wykonanie.

Czytanie „Igrzysk” było dla mnie wielką przyjemnością. Myślę, że będę do nich wracać jeszcze niejednokrotnie. Bardzo mi się podobały, nie dziwię się, że przyciągają do siebie tłumy. Gorąco polecam ich lekturę!


"I niech los zawsze wam sprzyja."
~Effie Trinket

Opinia dotyczy całej serii "Igrzysk Śmierci".


Powieści dystopijnych (fantastyczno-naukowych, przedstawiających czarną wizję przyszłości, wynikających z krytycznej obserwacji otaczającej autora sytuacji społecznej) oraz antyutopijnych (mówiących o społeczeństwie przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    59 829
  • Posiadam
    14 726
  • Chcę przeczytać
    10 619
  • Ulubione
    8 167
  • Chcę w prezencie
    730
  • Fantastyka
    571
  • Teraz czytam
    570
  • 2012
    505
  • 2013
    462
  • 2014
    411

Cytaty

Więcej
Suzanne Collins Igrzyska śmierci Zobacz więcej
Suzanne Collins Igrzyska śmierci Zobacz więcej
Suzanne Collins Igrzyska śmierci Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także