Wycieczka do Krakowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Reise nach Krakau
pisarz NRD, komunizm, Polska Ludowa
Marek

„Wycieczka do Krakowa” jest powieścią napisaną przez pisarza NRD o Polsce i o współczesnych Polakach. Brězan nie waha się mówić o sprawach drażliwych, podejmuje tematy kontrowersyjne, bulwersujące. Jego, tak różni, bohaterowie – polski architekt zamieszkały na Zachodzie i młoda dziewczyna z NRD – w czasie wspólnej wycieczki do Krakowa przeżywają niebanalną miłość, ale ani uczucie, ani urok...

Jego, tak różni, bohaterowie – polski architekt zamieszkały na Zachodzie i młoda dziewczyna z NRD – w czasie wspólnej wycieczki do Krakowa przeżywają niebanalną miłość, ale ani uczucie, ani urok staroświeckich ulic i średniowiecznych kamieniczek Krakowa nie wystarcza, aby odizolować się od rzeczywistości, zapomnieć o odpowiedzialności moralnej za wybór właściwej drogi, odpowiedzialności za swój własny los i losy świata.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne