Lila: Rozprawa o moralności

Lila: An inquiry into morals
83-7150-017-3
powieść amerykańska
Robert

Jedną z najważniejszych książek literatury amerykańskiej lat siedemdziesiątych, dziś już owianą legendą, był „Zen i sztuka oporządzania motocykla”. Ten światowy bestseller stał się biblią dla całego pokolenia sfrustrowanej młodzieży amerykańskiej i zajmuje wyjątkowe miejsce we współczesnej kulturze Zachodu. „Lila. Rozprawa o moralności” to druga kultowa książka Roberta M. Pirsiga. Tym razem...

„Lila. Rozprawa o moralności” to druga kultowa książka Roberta M. Pirsiga. Tym razem autor podejmuje kluczowe pytania lat dziewięćdziesiątych. W „Lili” Pirsig ponownie zabiera nas w oszałamiającą i wspaniałą podróż do sedna zachodniej tożsamości i przeznaczenia. Zamiast motocykla mamy tym razem żaglówkę, która późną jesienią wiezie Fedrusa w dół rzeki Hudson. Jego towarzyszką jest Lila, kobieta, którą poderwał w nadrzecznym barze. Spotkanie z przebojową, agresywną Lilą wywołuje u filozofującego introwertyka, jakim jest Fedrus, kryzys, zmuszając go do postawienia w ludzkich kategoriach najbardziej podstawowych pytań, przed którymi stoi nasza epoka.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.produkty.abc24.pl