978-83-7354-310-2
biografia, św.Brunon
historyczna
hunter

Książka jest skarbnicą wiedzy o chrześcijańskich początkach państwa polskiego. Dzięki niej poznamy przyczyny mordu Pięciu Braci Męczenników, intrygującą postać Bolesława Chrobrego oraz historię życia świętego Wojciecha. Powieść opowiada o niewiarygodnych losach świętego Brunona. Bohater urodzony w arystokratycznej rodzinie saskiego grafa w Kwerfurcie wybiera życie duchownego i udaje się do...

Powieść opowiada o niewiarygodnych losach świętego Brunona. Bohater urodzony w arystokratycznej rodzinie saskiego grafa w Kwerfurcie wybiera życie duchownego i udaje się do szkoły w Magdeburgu. Przypadkiem losu staje się powiernikiem cesarza Ottona III. Razem z nim przemierza całą chrześcijańską Europę, będąc światkiem dworskich intryg i walki o wpływy nad nowo utworzoną metropolią w Gnieźnie. W końcu odwiedza Rzym, gdzie wstępuje do klasztoru Benedyktynów na Awentynie. W Italii przebywa również w pustelni św. Romualda w Pereum. Stamtąd wysyła pierwszych zakonników do Polski, którą ze względu na owianą tajemnicą osobę Bolesława Chrobrego, jest niezwykle zainteresowany. Po latach podróży sam trafia do Polski...

źródło opisu: tyniec.com.pl

źródło okładki: merlin.pl

Zuela | 2014-07-29

Książka ukazująca historie Polski i Niemiec rządów Bolesława Chrobrego i Ottona III.Fantastyczna lektura opowiedziana przez świętego Brunona.Milosnicy historii winni sięgnąć po tą lekturę jak najprędzej.

Margotka | 2014-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Trzymająca w napięciu historia o św. Brunonie i św. Wojciechu - ale nie tylko, bo książka aż roi się od historycznych postaci. Pięknie nakreślone wnętrze św. Brunona zachwyca i pociąga. Dla wszystkich chcących poznać historię chrześcijaństwa (i nie tylko).

Willy | 2016-07-09

Bardzo dobrze napisana powieść. Wciągająca.

Kociu99 | 2016-09-17
Przeczytana: 17 września 2016