American crime stories

978-0194216869
zbrodnia, USA
angielski
cookiemonster

'Curtis Colt didn't kill that liquor store woman, and that's a fact. It's not right that he should have to ride the lightning - that's what prisoners call dying in the electric chair. Curtis doesn't belong in it, and I can prove it.' But can Curtis's girlfriend prove it? Murder has undoubtedly been done, and if Curtis doesn't ride the lightning for it, then who will? These seven short...

These seven short stories, by well-known writers such as Dashiel Hamett, Patrica Highsmith, and Nancy Pickard, will keep you on the edge of your seat.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: librarything.com

Natalia | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

American Crime Stories - czyli siedem krótkich kryminałów, siedmiu różnych autorów:

Lawrence Block
Stanley Ellin
Patricia Highsmith
John Luz
Mary Roberts Rinehart
Nancy Picard
Dashiel Hammett

Jeśli cokolwiek komukolwiek te nazwiska mówią, jeśli nie to... no to nie.
Historie takie o, po dwóch z nich miałam w głowie "ooo... no, to nieźle zrobione" - fajne, zaskakujące zakończenia itd. Reszta znośna.
Za to jeżeli chodzi o odczucia w czytaniu po angielsku, bo to książka in english, bardzo super, język lekki, idealne dla kogoś, kto chce sobie ten język utrwalić/odświeżyć/podreperować.
O, i jeszcze ma takie cuś fajnego na końcu, małe ćwiczonka: Before Reading, While Reading i After Reading, dotyczące treści opowiadań, można się pobawić w Małego Detektywa i spróbować odgadnąć kto kogo zajumał i jak. ;)

Leciutki przerywnik wśród ciężkiej amunicji literackiej.

angelofdeath | 2015-10-28
victex | 2013-10-23